DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Dyrektor blokował moje polecenia" - starosta pleszewski o zwolnieniu dyrektora PUP-u

Leszek Bierła kierował pleszewskim PUP-em przez blisko trzy dekady. Informacja o jego zwolnieniu, a do tego w trybie dyscyplinarnym spadła, jak grom z jasnego nieba. Sam zwolniony nie chce komentować tego, co się wydarzyło, ale o komentarz poprosiliśmy Macieja Wasielewskiego, starostę pleszewskiego. – Współpraca z dyrektorem nie układała się od dłuższego czasu. Pan dyrektor nie wykonywał moich poleceń, a w czasie epidemii koronawirusa nie przestrzegał podstawowych zasad higieny pracy – wymienia starosta.

Byłemu już dyrektorowi pleszewskiej placówki zaproponowano inne stanowisko za taką samą pensję. Ten odmówił. – Kiedy obaj dyrektorzy byli na kwarantannie to ja kierowałem placówką. Wtedy dyrektor Bierła, będąc na kwarantannie blokował moje polecenia, nie wykonywał ich – dodaje Wasielewski.

CZYTAJ TEŻ: Test and go wróci do Kępna. Przebadani zostaną pracownicy dużych zakładów

Zgodnie z prawem, zwolniony dyrektor ma 21 dni żeby odwołać się od tej decyzji i skierować sprawę do Sądu Pracy. – Każdy ma do tego prawo i oczywiście zrozumiem, jeśli dyrektor Bierła odwoła się od mojej decyzji. Spotkamy się w sądzie i wtedy będziemy rozmawiać – powiedział starosta pleszewski.

Leszek Bierła był nie tylko szefem tej instytucji. Pełni także funkcję radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W ostatni wyborach parlamentarnych kandydował do sejmu. Uzyskał 5 508 głosów, co dało mu 1,20% – zbyt mało, by uzyskać mandat.

Napisz do autora

Komentarze (6)
 • K
  kaykowaty

  czwartek, 28 maja, 2020

  Wiadomo że Sąd poprze Bierłe. Wówczas sytuacja może się odwrócić na niekorzyść Starosty i będzie powód do postawienia jemu zarzutu mobingu.

  Odpowiedz
 • P
  piwko

  czwartek, 28 maja, 2020

  Totalna bzdura.

  Odpowiedz
 • A
  Anna

  czwartek, 28 maja, 2020

  Wreszcie już był na niego czas jest dużo młodych ludzi mądrychbrawo panie starosto

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  czwartek, 28 maja, 2020

  Maciej. Już dawno powinieneś to zrobić.

  Odpowiedz
 • Z
  Zyga

  czwartek, 28 maja, 2020

  Wiadomo wykurzyć Bierłe, bo pan starosta już ma kogoś na stołki po kolei. Mafia Dobrzycka

  Odpowiedz
 • J
  Julian

  piątek, 29 maja, 2020

  Brawo panie starosto powinien pan pójść dalej i rozwiązać ten wydział który nic nie proponuje sądem niechaj się pan nie zamartwia są wyższe instancję porządek musi być

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz