Test and go wróci do Kępna. Przebadani zostaną pracownicy dużych zakładów

0
Pierwszu mobilny punkt poboru wymazów na obecność koronawirusa w Wielkopolsce (Krotoszyn) | Fot. Wojska Obrony Terytorialnej
Pierwszą możliwość na wykonanie testu "test and go" mieszkańcy Kępna mieli w ubiegły weekend. Kolejna okazja nadarzy się od 1 do 3 czerwca. Wojewoda wielkopolski podjął decyzję o ponownym utworzeniu punktu wymazów "test and go" w tym mieście ze względu na bardzo dynamiczną sytuację i gwałtowny przyrost zakażonych. Pierwsze dwa dni funkcjonowania punktu mają objąć badaniami pracowników największych zakładów pracy w powiecie.

Mieszkańcy powiatów w Wielkopolsce mają możliwość zbadania się pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2. Na mapie drive-thru odhaczono już Krotoszyn, Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Pleszew, Ostrzeszów oraz Kępno. W tym ostatnim mieście białe namioty pojawią się po raz drugi. Taką decyzję podjął wojewoda wielkopolski pod konsultacji z władzami Kępna, powiatu kępińskiego, Państwową Inspekcją Sanitarną oraz służbami mundurowymi.

Punkt „test and go” będzie funkcjonował w Kępnie przy ulicy Sportowej w dniach od 1 do 3 czerwca w godzinach od 10.00 do 16.00. Pierwsze dwa dni zostaną przeznaczone na przebadanie pracowników największych zakładów w powiecie. – Podjęliśmy decyzję o przebadaniu przesiewowym od 5 do 7 procent ze składu załogi danej firmy. Badanie w dalszym ciągu jest dobrowolne i bezpłatne, o przekazanie list osób, które chcą poddać się wymazowi włodarze poszczególnych gmin poproszą właścicieli największych zakładów pracy. Mowa tutaj o firmach zatrudniających minimum około tysiąca osób. Prosimy więc właścicieli zakładów pracy, aby w trybie pilnym podjęli współpracę z władzami gminy w tym zakresie  – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Środa, czyli trzeci dzień działalności punktu będzie przeznaczony z kolei dla pozostałych mieszkańców powiatu kępińskiego, którzy mają objawy zakażenia lub podejrzewają, że mogły mieć kontakt z taką osobą. Punkt, który stanie ponownie w Kępnie nie jest dla osób zmotoryzowanych. Każdy, kto chce się przebadać musi najpierw zadzwonić do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, aby się zapisać (numer telefonu 61 656 80 75), a następnie stawią się wraz z dokumentem tożsamości w punkcie poboru.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick