Dyrektor PUP-u w Pleszewie Leszek Bierła zwolniony dyscyplinarnie

7
screen z Google Maps
Leszek Bierła, wieloletni dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie stracił posadę. Informację potwierdza starosta pleszewski Maciej Wasielewski. Nie zdradza jednak powodów zwolnienia.

Dotychczasowy dyrektor Leszek Bierła trzy dekady kierował pleszewskim PUP-em. Nie wiadomo, co było powodem jego zwolnienia, choć jak dowiedział się portal wlkp24.info, został zwolniony dyscyplinarnie. Jego obowiązki przejmie czasowo zastępca Piotr Janiak do momentu rozpisania konkursu i wyboru nowego szefa Powiatowego Urzędu Pracy.

Leszek Bierła był nie tylko szefem tej instytucji. Pełni także funkcję radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W ostatni wyborach parlamentarnych kandydował do sejmu. Uzyskał 5 508 głosów, co dało mu 1,20% – zbyt mało, by uzyskać mandat.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  • A lud się głupi cieszy na Twój wpis. Nie znam sprawy ale PiS już dawno przestał używać białych rękawiczek więc został zreformowany jak władze ostrowskiej mleczarni czy jeden śp radny lesniczy.
   Dyrektor to jest zawód wymagający odpowiedniego otaczania się właściwymi ludźmi.
   Nasz lider (po niemiecku fuhrer) jak pieszczotliwie ostatnio Glinski nazwał Kaczyńskiego w RMF, nie jest dobrym dyrektorem. Zasadniczo z racji braku pełnienia funkcji państwowych może się bawić w budowę błotnych zamków nad brzegiem wzburzonego morza. Tylko środek obstawił kamieniami a resztę wymywa morze.

 1. Żeby kogoś zwolnic dyscyplinarnie muszą być poważne dowody, a nie działania polityczne.
  Podobno przyczyną było nieodpowiednie zabezpieczenie UP przed pandemią.
  To nie jest powód a wszyscy powinni wiedzieć jaki jest powód tej niespodziewanej decyzji.
  Właściwie to Starosta powinien zwrócić się do władz Chin w tej sprawie.
  Ponadto Starostwo nie zabezpieczyło odpowiednio Powiat przed pandemią. Proszę porównać ilość zachorowań w Powiecie jarocińskim a pleszewskim. Nie podważam decyzji Starosty ale jeżeli sprawa dotyczy pandemii to co z zakłdem Domu Pomocy Społecznej.

 2. Co Bierła był dyrektorem ????
  Mogliście już przynajmniej nie informować o tym, bo wolałbym pozostać w niewiedzy na ten temat.
  Szok!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick