DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Stacja Pleszew w remoncie. Podróżni muszą liczyć się z utrudnieniami

Trwa remont peronu 1 na dworcu kolejowym w Kowalewie, gdzie znajduje się stacja Pleszew. Podróżni rozpoczynający podróż albo wysiadający z pociągu na stacji PKP w Kowalewie muszą uzbroić się w cierpliwość, bo przez jakiś czas mogą spotkać się z utrudnieniami.

Na stacji kolejowej Pleszew w Kowalewie zatrzymują się zarówno pociągi osobowe, jak i pospieszne. Można więc bez przesiadek dojechać do Poznania, Szczecina i Kołobrzegu, Łodzi, Krakowa czy na Śląsk. Remont pierwszego peronu jest realizowany przez Polskie Linie Kolejowe S.A w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025. – Podróżni na stacji w Pleszewie zyskają nowy peron, który ułatwi korzystanie z pociągów i zwiększy dostęp do kolei. W tej chwili prowadzone są prace ziemne związane m.in. z okablowaniem. Na stacji widać także nowe ścianki peronowe. Przewidziano także wiaty, ławki oraz jasne oświetlenie, które zwiększy bezpieczeństwo podróży po zmroku – wyjaśnia Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Peron ma zostać dostosowany także dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla osób niewidomych pomocne będą ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca roku, a podczas prac do dyspozycji pasażerów jest peron drugi. Teren wokół stacji wyglada estetycznie, czego nie można powiedzieć o samym dworcu. Na remont budynku na razie się nie zanosi, bo koleje państwowe nie mają w planach takiej inwestycji. Zmieni się za to plac przed dworcem. – Na razie na nawierzchni wymalowane linie ułatwiające parkowanie, ale w przyszłości pojawia się krawężniki, wysepki, krótkoterminowy parking typu kiss and ride i nowy przystanek autobusowy – zapowiada Andrzej Jędruszek, zastępca burmistrza Pleszewa.

Przedstawiciele PKP zapowiadają, że do końca roku tego typu perony pojawią się także w Golinie (powiat jarociński) oraz w Koźminie Wielkopolskim (powiat krotoszyński).

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz