Dwie Victorie i rezerwy Jaroty przygotowują się do baraży. Sprawdź rywali i terminarz

0
Przed nami ostatnia prosta w rywalizacji o prawo gry w IV i V lidze. W środę, 30 czerwca oraz w weekend 3-4 lipca zostaną rozegrane baraże, w których udział wezmą trzy drużyny z naszego regionu: Victoria Ostrzeszów, Jarota II Witaszyce oraz Victoria Skarszew.

Rozgrywki ligowe w niższych ligach dobiegły końca, ale to nie oznacza zakończenia rywalizacji. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej ogłosił pary i terminy baraży o prawo udziału w IV i V lidze. Wśród zespołów, które już za kilka dni powalczą o utrzymanie bądź awans, są trzy drużyny z naszego regionu: Victoria Ostrzeszów, Jarota II Witaszyce oraz Victoria Skarszew.

Baraże o IV ligę

Choć regularny sezon w PROEKO IV lidze zakończył się w ostatni weekend, Victoria Ostrzeszów nadal nie wie, czy w przyszłej edycji rozgrywek zagra w IV czy w V lidze.

„Walka o IV ligę toczyć się będzie w dwustopniowych barażach. Weźmie w nich udział najniżej notowany zespół PROEKO IV ligi, który nie spadł z ligi, a także trzej wicemistrzowie Red Box V ligi. Zarówno w półfinale jak i finale drużyny rozegrają ze sobą po jednym spotkaniu. Prawo bycia gospodarzem ma zespół czwartoligowy, a w przypadku rywalizacji dwóch piątoligowców – drużyna o lepszym bilansie z rozgrywek” – informuje Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Grzegorz Dziubek nie będzie dłużej trenerem Ostrovii! Znamy jego następcę

Victoria Ostrzeszów najpierw zmierzy się na własnym stadionie z Pogonią Łobżenica. W drugim spotkaniu zmierzą się Victoria Skarszew z Kanią Gostyń bądź Koroną Piaski. Gospodarz tego meczu nie jest jeszcze znany.

Baraże o V ligę

Także w rywalizacji o prawo gry w V lidze mamy regionalny akcent. Jednym z zespołów, który powalczy w barażach, będzie Jarota II Witaszyce, a więc zespół rezerw Jaroty Jarocin. To drużyna, która powstała z zaplecza JKS-u i WKS-u Witaszyce. W ostatnim meczu sezonu drużyna prowadzona przez Mirosława Czajkę pokonała w derbach Grom Golina 4:0.

CZYTAJ TEŻ: III liga zostaje w Jarocinie! JKS zapewnia sobie utrzymanie!

„O prawo gry w V lidze uczestniczyć będzie sześciu wicemistrzów Klas Okręgowych. Tu w trzech parach rozegrane zostanie tylko jedno spotkanie, które zaplanowano na 30 czerwca. Gospodarzem meczów będą zespoły o lepszym bilansie z sezonu” – informuje WZPN.

Pary barażowe o prawo gry w V lidze:

  • Polanin Strzałkowo – Kłos Budzyń / Radwan Lubasz
  • Kłos Zaniemyśl – Nasza Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski*
  • Meblorz Swarzędz / Avia Kamionki – Jarota II Jarocin Witaszyce

* Gospodarz meczu Kłos – Nasza Dyskobolia nie jest jeszcze znany.

Mecze barażowe są kontynuacją sezonu. Kary indywidualne założone w poprzednich meczach pozostają ważne.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick