Druga ostrowska restauracja otworzy się mimo zakazu rządu. Od startu biznesu do pierwszego lockdownu działała… jeden dzień

10
zdjęcie poglądowe / fot. Chris Liverani / Unsplash
Jeden z ostrowskich pubów zlokalizowanych na Rynku ogłosił, że również wznowi działalność mimo pandemii i zakazu rządu wpisanym w rozporządzenie. To drugi lokal w tym mieście, który zdecydował się wziąć udział w ogólnopolskiej akcji #OtwieraMY.

Po tym jak wielkim echem w całej Polsce rozeszła się informacja o otwarciu pierwszego lokalu w Ostrowie Wielkopolskim mimo zakazu rządu wydanego na podstawie rozporządzenia, kolejny restaurator zdecydował się na podobny krok.

CZYTAJ TEŻ: Gigantyczna kara finansowa dla ostrowskiego restauratora. Co dalej?

Tym razem informację o ponownym otwarciu lokalu zamieszczono na fanpage’u O’strów Irish Pub&Restaurant. Czytamy w niej: “Drodzy Goście, wielu z Was, którzy nas znają, wiedzą w jak kiepskim czasie postanowiliśmy dzielić się z Wami naszą pasją. Dla tych którzy nas nie znają: swoją irlandzką przygodę rozpoczęliśmy w ubiegłym roku, dokładnie 12 marca. Niestety, okrutny policzek na start, gdyż rząd wprowadził obostrzenia w związku z pierwszą falą COVID-19. Działaliśmy tylko jeden dzień. Niestety, 3 miesiące minęły zanim mogliśmy się z Wami poznać, 18 maja wróciliśmy, niestety, nie na długo, gdyż w połowie października ponownie musieliśmy zamknąć nasze drzwi dla Was”.

Z komunikatu dowiadujemy się również, że żadna z tarcz antykryzysowych wprowadzonych przez rząd, aby pomóc przedsiębiorcom, nie objęła tej restauracji. Przyczyną był brak możliwości wykazania spadku obrotów w porównaniu do poprzedniego roku. Nie było to wykonalne, ponieważ pub rozpoczął działalność w marcu 2020 roku. “Lockdown wywrócił nasze życie do góry nogami, ale to miejsce to nasza przyszłość, nasze marzenia i nasza pasja. Nadeszła jednak ta chwila, w której mówimy: mamy dosyć. Też chcemy normalnie żyć, tak my, jak i nasi pracownicy” – czytamy dalej.

Otwarcie lokalu, mimo zakazu rządu zawartym w rozporządzeniu, ma nastąpić w piątek 29 stycznia o godz. 16.00.

CZYTAJ TEŻ: Ostrowski restaurator: “Będziemy działać dalej”. Sanepid: “To niezgodne z prawem”

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. 21
  18

  Fajnie. Jedyne miejsce z frytkami z octem w tym grajdole.
  Tylko błagam niech się tam nie kręcą głąby z konfy ani przebierańce w mundurach z WON.
  Chętnie przyjdę z żoną byle by ci pajace tam się nie okazywali ze swoją głupotą.

 2. 25
  23

  Brawo otwierać. Bo z tego co gadali to gastronomia będzie przedłużona o kolejny miesiąc do 1 marca. I tak w nieskończoność. Z czego ludzie mają żyć. Straszyć 3 fala to sobie mogą. I mutacjami nowymi. Co ludzie mają z głodu zdechnac. Każdy chce pracować zarabiać. Koszmar to wszystko.

 3. 19
  18

  Ładnie się ubierzcie, bo na pewno pislicjanci przyjdą z kamerą i notatnikami zrobić reportaż o tym jak ludzie chcą realizować podstawy życiowe czyli pracować i zarabiać, aby przetrwać. Może się czegoś nauczą i w końcu też się wezmą do normalnej pracy, a nie uprzykrzania życia ludziom? 🙂

 4. 24
  5

  Dla was jest tak… jak sa otwarte sklepy itp. to ze rząd nic nie robi z pandemią, jak są obostrzenia to znowu źle bo to bo tamto… i tak w kółko… cieszcie się ze nie ma godziny policyjnej i zakazu wychodzenia bez powodu z domu tak jak w innych krajach Europy…
  ale Polakowi nigdy nie dogodzisz…

  • 5
   18

   Dla nas jest tak, że jak widzę sensowne rozwiązania to je akceptuję. Te nie są, bo skoro możesz iść do marketu i robić zakupy, skoro możesz iść do kościoła, to dlaczego nie możesz iść do restauracji, albo poćwiczyć w siłowni? Albo zamknąć wszystko – jeśli będzie to miało sens to zrozumiem, ale sensu nie ma, więc oczywiste jest, że skandalem jest zabranianie ludziom pracować.

  • 16
   2

   @myślący,
   do sklepu idziesz, robisz zakupy i wychodzisz, nie konsumujesz wewnątrz;
   do restauracji też możesz iść, niema zakazu wydawania posiłków na wynos.
   Wiele restauracji tak prowadzi swoją działalność i mają możliwość przetrwać.
   Dostają też pomoc z tzw “tarczy covidowej” i ten pan z Ostrowa też skorzystał

 5. 5
  13

  Czytaj ze zrozumieniem. Z tarczy nie mógł skorzystać bo w 2020 otwierał działalność a musiał wykazać dochód za 2019 żeby skorzystać z tarczy. A na urządzenie lokalu może nawet brał kredyt? Więcej zrozumienia i wczytywania się w treść.

  • 9
   1

   Ten akurat nie dostał, o czym wyraźnie napisane w artykule.
   Wielu dostało, pan Dawid Z. też.
   Temat poruszyłem w tym miejscu, tamtego newsa już nikt nie czyta.

   PS: moi (nasi, wielu naszych znajomi), też jest w podobnej sytuacji;
   aby przetrwać realizują zamówienia na wynos, z dowozem – innego wyjścia
   na tę chwilę nie mają, a kredyty też do spłaty!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick