Jedna z ostrowskich restauracji otwiera się mimo zakazu. Rusza bunt przedsiębiorców?

18
Fot. pixabay.com
Choć obostrzenia nałożone przez rząd mają jeszcze trwać o najmniej do 31 stycznia, wielu przedsiębiorców, a zwłaszcza restauratorów decyduje się na otwarcie biznesów już w ten weekend. W dużej mierze są to restauratorzy, którzy drzwi swoich lokali chcą otworzyć już w ten weekend. Nie inaczej jest w regionie. Jako jedną z pierwszych restauracji otworzy się jedna z tych ostrowskich.

Właściciele restauracji przy ulicy Wolności 2 w Ostrowie Wielkopolskim o swojej decyzji poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych i napisali, że drzwi swojej restauracji otworzą już 17 stycznia (niedziela). “Długo zastanawialiśmy się czy zrobić ten krok – nie możemy patrzeć na to, jak jesteśmy wstrzymani w działaniach tego co kochamy najbardziej. Polska gastronomia została zablokowana praktycznie do zera. Nie możemy pozwolić na to, by zrujnowano naszą gospodarkę! Jako pierwsi w rejonie wychodzimy, by ratować gastronomię i mamy nadzieję, że inni restauratorzy dołączą do nas” – czytamy w facebookowym poście.

Jednocześnie właściciele zapewniają, że będą zachowane wszelkie środki ostrożności i reżim sanitarny. Do akcji #OtwieraMY się przyłącza się wielu restauratorów w całym kraju. Mają oni dość obowiązujących obostrzeń, a jeszcze bardziej brakuje im pomocy ze strony rządu. Wielu z tych przedsiębiorców nie otrzymało żadnej pomocy finansowej, a trwanie w lockdownie równa się z zamknięciem ich interesu.

W Polsce obecne obostrzenia mają trwać do 31 stycznia i oczywiście mogą zostać przedłużone. Zamknięte są m.in. siłownie, kina, galerie handlowe. Restauracje mogą oferować jedynie zamówienia na wynos lub z dowozem do klienta.

Popieracie takich ruch przedsiębiorców? Skorzystacie z usług otwartych dla klienta restauracji?

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

 1. 54
  32

  Oczywiście że popieramy. Wszelkie zakazy (choć może i słuszne) są NIEZGODNE z Konstytucją! Nie wolno wprowadzać obostrzeń rozporządzeniem – konieczna jest ustawa, ale tego pisiory się boją – bo to i Senat, i prezydęt :-)))) i odszkodowania – które i tak trzeba będzie wypłacać.

  • 5
   3

   Jakby to jeden z prominentnych polityków PIS powiedział : “Osobiście bym poparł przedsiębiorców, ale nie mogę się wychylić poza linię partyjną”… 😀

 2. 26
  15

  Bardzo dobrze. A to nie że od 1 lutego już otworzą. Mówili że gastronomię, inne branże może dopiero odmroza na wiosnę. Jak już to galerie chcą otworzyć od 1 lutego. Wykończyć chcą wszystkich.

 3. 22
  7

  Jak to jest że mimo tych wszystkich obostrzeń i lockdawnow idzie już 3 fala a zakażeń się nie zmniejsza ? Wbrew logice. Zna ktoś odpowiedź?

  • 29
   6

   Chyba karać tych nieudaczników i kłamców oraz oszustów z ,, dobrej zmiany ” – którzy kręcą lody – jak np Szumowski i spółka na pandemii. !

 4. 8
  44

  Wstydu nie mają, tu chodzi o ludzkie życie, a jakby była wojna i trwała 5 lat, to co by zrobili?
  Może powinni się przebranżowić, w końcu wszyscy twierdzą, że jest tyle pracy i nie można być bezrobotnym w tym kraju!
  Nakaz to nakaz, mamy taką sytuację, a nie inną, i należy się dostosować. Może wystarczy trochę oszczędniej żyć, a nie ponad stan i popisywać się nowymi autami i ciuchami! Teraz walczymy o życie i to powinien być priorytet dla każdego, a nie pieniądze, rzecz nabyta!

 5. 17
  8

  Oczywiście, że popieramy – a PIS,, dobrej zmiany,, – zamyka a nie pomaga w sposób dostateczny lub nie pomaga wcale. Rżad PIS i działacze się wyżywią – a reszta niech sobie radzi jak może albo głoduje z braku dochodów. Fałsz i obłuda tej opcji – przykład Emilewicz która pouczała na Jasnej Górze polaków – mówiła o przyzwoitości a sama i jej rodzina nie przestrzega zasad obowiązujących nas wszystkich – ale pierwszy sort -czyli pis jest nad społeczeństwem – są bezkarni !

 6. 17
  7

  Wprowadzenie tzw. 3 fali to zasłona dymna do wprowadzenia kolejnego lockdownu,którego celem jest Reset spoleczny,ekonomiczny i gospodarczy..czyli globalny totalitaryzm aaa zapomniałem dodać że to tylko teorię spiskowe które…

 7. 7
  8

  Brawo , jeszcze raz wielkie brawa, w końcu znalazł sie odważny, za nimi pójdą kolejni . Jak rzad kasy nie daje to co maja jeść ? ?

 8. 3
  4

  A ja przez cały czas chodzę sobie na piwko do pewnego baru co nie był ani jeden dzień zamknięty a jest jakieś 150 m od sanepidu hehe. Trzeba tylko zapukać bo towarzystwo ma zamknięte drzwi. Można? Można.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick