DPS w Psarach znowu funkcjonuje normalnie

0
Fot. dpspsary.pl
Życie w Domu Pomocy Społecznej w Psarach wraca do normalności. Ośrodek od wtorku ponownie funkcjonuje w pełnym zakresie. Koronawirus powoli przechodzi tam do historii, choć nie wszyscy jeszcze wyzdrowieli.

Wtorek 19 maja to ważna data dla Domu Pomocy Społecznej w Psarach. Od tej chwili życie w ośrodku wraca do normalności po tym, jak przez ponad miesiąc pracownicy i pensjonariusze DPS-u walczyli z koronawirusem i musieli ograniczyć działalność.

Wszystko zaczęło się 7 kwietnia, kiedy potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia w placówce, a sanepid zdecydował o wprowadzeniu kwarantanny. Duża niepewność i obawa, co do dalszego funkcjonowania, ale także stanu zdrowia były głównymi tematami w ostatnich tygodniach dla wszystkich związanych z DPS-em. Wystosowane apele o wsparcie spotkały się z odzewem. Ludzie dobrej woli pomagali nie tylko w ośrodku, ale dostarczali także żywność chociażby dzięki zbiórce prowadzonej przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

Na COVID-19 zachorowały 34 osoby, z czego 22 wyzdrowiały. Zakażonych zostało 17 pensjonariuszy, z których 12 to ozdrowieńcy, 3 przebywa w szpitalach (1 w Poznaniu i 2 w Wolicy), a 2 kolejne osoby zmarły. Było także 17 chorych pracowników. 10 z nich wyzdrowiało, 6 nadal pozostaje w izolacji domowej, a 1 osoba jest leczona w poznańskim szpitalu zakaźnym. Życzę powrotu do zdrowia pozostałym i mam nadzieję, że z DPS-u będą płynąć teraz tylko same dobre wiadomości! Dziękuję całej rzeszy ludzi, których wysiłki i pomoc były niezbędne, aby opanować tę kryzysową sytuację!” – mówi starosta ostrowski Paweł Rajski.

W Domu Pomocy Społecznej w Psarach przebywa 158 mieszkańców.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick