DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Psarach. Placówka została zamknięta. W środku ponad 200 osób!

Sytuacja jest dynamiczna. Na terenie placówki znajduje się 166 pensjonariuszy i 40 osób z personelu, ale ogólnie zatrudnionych jest około 100 osób. – Zakażona została osoba, która miała kontakt z osobą chorą. To pracownik DPS-u. Ta osoba mając już pewne objawy, przebywała na terenie Domu Pomocy Społecznej i miała kontakt z większością pensjonariuszy – informuje Tadeusz Andrzej Biliński, dyrektor ostrowskiego sanepidu.

CZYTAJ: Autobusem w święta? MZK szykuje zmiany – SPRAWDŹ!

Władze informują także, że zakażona została kolejna już osoba z placówki. – Podjąłem decyzję o zamknięciu tego zakładu. Pensjonariusze i pracownicy zostali objęci kwarantanną. Osoby, które nie przebywają teraz na terenie placówki także zostały poddane kwarantannie i od wszystkich zostały pobrane wymazy – dodaje Biliński.

14 osób na terenie powiatu ostrowskiego ma pozytywny wynik na obecność SARS-CoV-2. Jedna z nich zmarła. Obecnie 110 osób jest w kwarantannie, 1175 osób jest objętych kwarantanną z czego 1065 w związku z przekroczeniem granicy Polski.

CZYTAJ: Ukradł volvo i chciał je odsprzedać właścicielowi. Koparkę na lawecie porzucił w lesie

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • C
  Czytelniczka

  wtorek, 7 kwietnia, 2020

  Miejmy nadzieję, że od wszystkich zostaną pobrane wymazy..

  Odpowiedz
 • P
  Polka

  środa, 8 kwietnia, 2020

  BRAWO Krotoszyn i powiat krotoszyński też powinni zostać odcięci i odizolowani od reszty społeczeństwa.Tak robią wszystko kraje na świecie. Izolacja , izolacja.

  Odpowiedz
 • P
  Polka

  środa, 8 kwietnia, 2020

  BRAWO. Krotoszyn i powiat krotoszyński też powinni zostać odcięci i odizolowani od reszty społeczeństwa.Tak robią wszystko kraje na świecie. Izolacja , izolacja, izolac

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz