DPS w Kaliszu zamknięty! U pracowników wykryto koronawirusa

1
Fot. dpskalisz.pl
Sanepid zdecydował o zamknięciu Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. To pokłosie wykrycia u dwóch pracowników koronawirusa. Ponad 170 osób w tym mieszkańcy i pracownicy, zostało poddanych kwarantannie.

Dom Pomocy Społecznej w Kaliszu jest kolejnych w kraju i w naszym regionie, który został zamknięty z powodu potwierdzenia koronawirusa. Zdiagnozowano go u dwóch pracowników. Stąd decyzja sanepidu o zamknięciu DPS-u do 15 kwietnia. Kwarantannie poddano 177 mieszkańców oraz pracowników. „Potwierdzono także zakażenie u jednej z mieszkanek prowadzonego przez MOPS mieszkania chronionego. Kobieta przebywa w szpitalu. Kwarantanną objęto 22 osoby – w tym 8 podopiecznych ośrodka pomocy – którzy mieli kontakt z zakażoną” – informuje na swoim fanpage’u Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Koronawirusa wykryto także w DPS-ie w Psarach w powiecie ostrowskim. Szerzej na ten temat pisaliśmy w środę. Szczegóły pod tym linkiem.

CZYTAJ: Piotr Walkowski rezygnuje z funkcji pełnomocnika wyborczego

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. NIE „wykryto u pracowników”, tylko: PIELĘGNIARKI ZARAZIŁY (bo pracują w różnych miejscach, w różnych miastach i roznoszą zarazę. TYM się trzeba zająć, bo to PIELĘGNIARKI SĄ PROBLEMEM. ZARAŻAJĄ I ODDZIAŁY SZPITALNE, I DPS-y, I SZEREG INNYCH MIEJSC, BO W POGONI ZA KASĄ SIĘ ZATRACIŁY.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick