Piotr Walkowski rezygnuje z funkcji pełnomocnika wyborczego

14
Piotr Walkowski zrezygnował z pełnienia funkcji pełnomocnika wyborczego w Powiecie Ostrowskim. Jak podkreślił w wydanym oświadczeniu, w obecnych warunkach podyktowanych walką z pandemią koronawirusa, nie da się odpowiednio przygotować członków komisji do wyborów prezydenckich.

Zaskakującą decyzję podjął właśnie Piotr Walkowski, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego. Przez ostatnie lata był także pełnomocnikiem wyborczym w Powiecie Ostrowskim i właśnie z tej funkcji zrezygnował informując o tym na swoim fanapge’u, rozpoczynając oświadczenie słowami: “Jest to dla mnie bardzo trudna decyzja”.

Rezygnuje – jak to określił – “bez względu na grożące mi kary i konsekwencje”. Jego zdaniem nadszedł czas solidarności i jedności wobec wspólnego zagrożenia. Za zagrożenie uznał pandemię koronawirusa, która ma wpływ na przygotowania wyborów i wszystko wskazuje na to, że będzie miała także niebagatelne znaczenie w kontekście ich przeprowadzenia. Osoby biorące udział w komisjach wyborczych, to zazwyczaj osoby w starszym wieku, cieszące się ogromnym zaufaniem społecznym z dużym doświadczeniem życiowym. Do tej pory byłem odpowiedzialny jedynie za ich merytoryczne przygotowanie do pełnienia funkcji w komisjach. W aktualnych warunkach jestem odpowiedzialny również za ich zdrowie i życie, a także za życie i zdrowie ich najbliższych. Nie da się ich przygotować bez spotkań, wypełniania dokumentów i bezpośrednich rozmów” – czytamy w oświadczeniu.

Jak mówi, w przestrzeni publicznej można usłyszeć dwugłos, a komunikaty się wykluczają, bo z jednej strony apeluje się o wzmożoną ostrożność i unikanie kontaktów z innymi, także z członkami rodziny poza osobami, z którymi mieszkamy pod jednym dachem, ale z drugiej forsuje się tezę, że wybory prezydenckie muszą się odbyć w maju tego roku. Podkreślił, że – w jego przekonaniu – podjął “jedyną słuszną decyzję o rezygnacji z funkcji pełnomocnika wyborczego”. Poczucie odpowiedzialności za ludzi, których miałbym zgłosić i przygotować do komisji wyborczych oraz za nas wszystkich biorących udział w wyborach nie pozwala mi postąpić inaczej. Do takiej samej decyzji zachęcam również innych pełnomocników. Bądźmy odpowiedzialni za innych, to nasz obowiązek, wybory mogą się odbyć w innym terminie, jak już wszyscy będziemy bezpieczni” – zakomunikował.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

  • 4
   6

   Kaziu, naucz się czytać ze zrozumieniem. Tylko jeden Piotr Walkowski jest przewodniczącym rady powiatu. Chyba nie myślisz, że są w trójkę.

 1. 14
  9

  To jest ten cynizm i obłuda Piotra Walkowskiego. Rezygnuje bo nie może się zgodzić z tym co robi PiS z wyborami ale już nie przeszkadza mu to że w powiecie razem z PiS rządzi.

 2. 4
  3

  Dobrze, że przejrzał na oczy, co to za partia która o ironio zwie się prawo i sprawiedliwośc – a niszczy demokrację , dla której obce jest prawo i sprawiedliwość !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick