Dotarli do Chicago. W piątek rozpoczną rowerową wyprawę po Route 66

3
Podpis: Damian Gajny (pod oknem) i Wojciech Gawroński w trakcie lotu do Chicago | Fot. fanpage Rower to jest świat
Wojciech Gawroński i Damian Gajny jeszcze przed weekendem rozpoczną podróż rowerami po legendarnej drodze Route 66. To nie tylko spełnienie marzenia, ale także pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Pleszewie.

Bohaterowie wyprawy rowerowej po Stanach Zjednoczonych, a więc Wojciech Gawroński i Damian Gajny, są ją w Chicago. Na lotnisku w Wietrznym Mieście wylądowali w czwartek ok. 22.30 po niemal dziesięciogodzinnym locie z Warszawy. – Lot przebiegł planowo i bez niespodzianek. W samolocie obejrzeliśmy wszystkie filmy, jakie mieli – śmieją się ostrowscy rowerzyści. Pierwsza „niespodzianka” czekała na nich po wylądowaniu, kiedy zainteresowała się nimi służba celna. – Podczas odprawy coś im nie pasowało i wzięli nas na stronę. Ale wyjaśniliśmy im, po co przyjechaliśmy i wtedy nas puścili – dodają.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Teraz czas, aby – jak mówią – przestawić zegary biologiczne i przygotować się do wyprawy, a wyzwanie jest naprawdę ambitne. Wojtek i Damian mają do pokonania 3940 km. Przejadą przez osiem stanów (Illinois, Missouri, Kansas, Oklahomę, Teksas, Nowy Meksyk, Arizonę i Kalifornię) oraz trzy strefy czasowe. Start w Chicago. Meta w Los Angeles.

Podróż szlakiem legendarnej Route 66 to marzenie obu panów, które wkrótce się spełni. Będzie ono jednak połączone z pomaganiem. Tym razem na wsparcie mogą liczyć dzieci z Domu Dziecka w Pleszewie. – Majowa wyprawa Dog Trip była próbą. Próbą czy ludzie pomogą nam pomagać. Bardzo pozytywny odzew ludzi zmotywował nas do dalszego działania. Dlatego postanowiliśmy pomóc dzieciakom. W Ostrowie Wielkopolskim nie ma domu dziecka, a najbliższy znajduje się w Pleszewie –powiedział portalowi wlkp24.info Wojtek Gawroński.

Dog Trip był inicjatywą Wojtka Gawrońskiego, który razem ze swoim psem Dżołim przemierzył w maju Polskę z południa na północ, jadąc z Bieszczad nad Morze Bałtyckie. Lokalne firmy przed wyjazdem zadeklarowały, jaką kwotę przekażą za każdy przejechany kilometr. Po pokonaniu 950 km, udało się zebrać pokaźną sumę ok. 8 tys. zł, która została rozdzielona między schroniska dla zwierząt w Ostrowie Wielkopolskim i Krotoszynie. Podczas wyprawy rowerowej po Ameryce za każdy przejechany kilometr firmy zapłacą łącznie prawie 5 zł. Jeśli Wojciech Gawroński i Damian Gajny dotrą do Los Angeles, uzbiera się naprawdę pokaźna kwota.

Telewizja Proart oraz portal wlkp24.info objęły patronat medialny nad wyprawą po Route 66.

Route 66 jest popularnie nazywana „Drogą-matką”. Została otwarta w 1926 roku, by skomunikować Chicago z Los Angeles. Od 2005 roku odcinki przecinające stany Illinois, Nowy Meksyk i Arizonę zostały uznane za narodową trasę krajobrazową – popularną atrakcję turystyczną. Słynna Route 66 stała się także popularnym motywem literatury i muzyki. Pisali o niej m.in. John Steinbeck w powieści „Grona gniewu”, a także Bobby Troup – autor piosenki „Get Your Kicks on Route Sixty Six”. Stworzył ją po odbyciu wyprawy tą trasą. Później swoje wersje tego przeboju nagrali m.in. The Rolling Stones i Depeche Mode.

Witajcie ✌Jesteśmy w Chicago 🇺🇸🇺🇸 W końcu zaczynamy długo oczekiwany USA TRIP 🇺🇸🛫Wystartowalismy z Warszawy ok…

Opublikowany przez Rower to jest świat Środa, 5 września 2018

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick