DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

DomSpot w Ostrowie. Powstało miejsce spotkań dla młodzieży [ZDJĘCIA]

Przy ostrowskiej Konkatedrze powstał DomSpot, czyli miejsce spotkań dla młodzieży.

Fot. konkatedra.pl

DomSpot znajduje się na piętrze dawnego wikariatu przy ul. Gimnazjalnej 1. Na parterze budynku znajduje się „Boże Podwórko” prowadzona przez Stowarzyszenie Konferencji św. Wincentego a Paulo. DomSpot będzie otwarty sześć dni w tygodniu. Kierujemy ofertę, do młodzieży, szczególnie licealnej, która kończy szkołę ok. godz. 15.00.  Młodzi będą mogli tutaj przyjść, posiedzieć, porozmawiać. Wieczorami planujemy konkretny program dla osób, które będą chciały tutaj spędzić czas. Jest wiele pomysłów, od zajęć muzycznych przez różne panele dyskusyjne. Ten dom ma tętnić życiem. Jesteśmy pełni nadziei, że to miejsce będzie dobrze funkcjonowało – zaznaczył ks. Fabian Domagalski, rejonowy duszpasterz młodzieży.

Zdaniem inicjatorów to fikcja, że młodzi ludzie swój wolny czas chcą spędzać tylko w rzeczywistości internetowej. Tak naprawdę pragną spotkań twarzą w twarz. – Jeżeli my jako Kościół nie damy im tego domu, to znajdą go gdzie indziej. Ideą DomSpotu jest więc stworzenie miejsca, gdzie młody człowiek będzie mógł czuć się bezpiecznie, gdzie będzie miał swoje miejsce na ziemi  – podkreślił ks. Przemysław Kapała, pełniący obowiązki diecezjalnego duszpasterza młodzieży.

DomSpot powstał dzięki staraniom m.in. ks. Adama Kosmały, proboszcza ostrowskiej Konkatedry. Miejsce odwiedził i poświęcił ks. bp Damian Bryl. DomSpoty istnieją już w większych miastach diecezji kaliskiej, m.in. w Kaliszu, Jarocinie, Kępnie, Krotoszynie, Ostrzeszowie, Sycowie. Niebawem takie miejsce powstanie w Pleszewie.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz