Dobrzyca: Park i pałac z innego punktu widzenia

0

Joanna Pankowiak i Ewa Walaszczyk każdego dnia odwiedzają zespół pałacowo-parkowy w Dobrzycy. Nie uległy rutynie i codziennie dostrzegają w nim nowe miejsca i ciekawe elementy. Postanowiły przez cały rok fotografować teren, czego efektem jest ich pierwsza wystawa zorganizowana w dobrzyckim muzeum. Ekspozycję będzie można oglądać do końca stycznia.

Wystawa zdjęć „Spacer po parku – wczoraj i dziś” autorstwa Joanny Pankowiak i Ewy Walaszczyk to fotografie zespołu pałacowo-parkowego w Dobrzycy w czterech porach roku. Amatorki fotografii używały prowizorycznych aparatów fotograficznych, a nawet telefonów komórkowych do „pstrykania”.

Na niewielkiej wystawie fotografii jest wystarczająco, by przekonać się o wyjątkowości dobrzyckiego parku. Każde ze zdjęć opatrzone jest tytułem, a do całej ekspozycji wprowadza historyczna część z archiwalnymi fotografiami i wprowadzeniem tekstowym.

Każdy kto odwiedzi wystawę w westybulu górnym pałacu ma szansę spotkać się z autorkami i dopytać o ich pasję i historię danej fotografii. Ekspozycję będzie można oglądać do końca stycznia, a w środowym magazynie kulturalnym „Atelier” telewizji Proart dłuższa rozmowa z autorkami wystawy. Premiera o godzinie 20:50.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick