Dobry materac gwarantuje komfortowy sen. Zadbaj o swoje zdrowie z materacami Hilding

0
Dobry materac gwarantuje komfortowy sen. Zadbaj o swoje zdrowie z materacami Hilding
Kiedy dbasz o swoje zdrowie, odpowiednio się odżywiasz, uprawiasz sport. Kwestię odpoczynku powinno się także właściwie traktować - ale nie chodzi tu tylko o magiczne 7 godzin snu, lecz również o jego jakość! Zobacz, jaki wpływ na Twój sen ma materac i dowiedz się, jak zwiększyć komfort w czasie nocnego wypoczynku.

Jaki wpływ na zdrowie ma wysokojakościowy sen?

Każdy z nas potrzebuje snu – w czasie wypoczynku organizm się regeneruje, co pozwala mu prawidłowo funkcjonować przez cały dzień. W zależności od wieku, potrzebujemy różnej długości snu, jednak przyjmuje się, że dorosły człowiek powinien spać co najmniej 7 godzin. Trzeba jednak podkreślić, że wypoczynek nie zawsze jest tak samo satysfakcjonujący dla naszego mózgu i ciała. Nie chodzi tylko o to, aby spać – sen powinien być wysokojakościowy, aby organizm mógł się w pełni zregenerować.

W uzyskaniu owej wysokiej jakości snu niebagatelne znaczenie ma materac – jeśli jest właściwie dobrany, podpiera całą sylwetkę w anatomicznej, zdrowej pozycji. Tylko wówczas wszystkie płyny mogą bezproblemowo przemieszczać się po organizmie (w tym odpowiedzialne za jego regenerację), kręgosłup jest właściwie podtrzymywany, a mięśnie mogą odpoczywać.

Dobrze dopasowany materac to klucz do zdrowia!

Dobrze dopasowany materac to klucz do zdrowia!

W tym miejscu warto zastanowić się, co oznacza odpowiednio dobrany materac. Nie powinien on być ani zbyt miękki (bo wtedy zapadamy się w nim i kręgosłup nie znajduje się w odpowiedniej pozycji), ani zbyt twardy (mięśnie nie są w stanie się odprężyć, pozostając w stanie napięcia). Parametr ten nie powinien być wybierany jedynie na podstawie naszego odczucia wygody, lecz przede wszystkim wagi użytkownika. Na pomoc w doborze poziomu twardości przychodzą nam na szczęście producenci podłoży do snu, oznaczając materace literą H oraz cyfrą. Im jest ona wyższa, tym twardszy jest materac.

I tak:

  • materac H1 (miękki) nadaje się dla osób lekkich (do 60 kg), w tym dzieci,
  • materac H2 (średnio miękki) jest odpowiedni dla osób o wadze pomiędzy 50 a 80 kg,
  • materac H3 (średnio twardy) sprawdzi się dla osób ważących pomiędzy 80 a 100 kg (ale i lżejszych),
  • materac H4 (twardy) najczęściej dedykowany jest osobom o wadze powyżej 100 kg.

W ofercie Hilding znajdziemy materace o dwóch stopniach twardości (po dwóch stronach materaca – wystarczy go przewrócić, by uzyskać inny poziom twardości) oraz materace nawierzchniowe, które pozwalają na błyskawiczną zmianę twardości. Co ciekawe, materace z linii SleepMed dają nam jeszcze więcej możliwości; ich wkłady to kilka warstw, które możemy dowolnie przemieszczać, uzyskując kilka różnych stopni twardości!

Oprócz twardości, istotny jest także dobry rozmiar materaca – jednej osobie komfort zapewni min. 70 cm szerokości, dwóm osobom 140. Warto jednak wyposażyć sypialnię w większe łóżko, o ile oczywiście mamy taką możliwość.

Warto pamiętać też, że w zależności od rodzaju wypełnienia podłoża do snu, możemy uzyskać inne właściwości. Przykładowo, jeśli cierpimy na bóle pleców, twardsze i mocniejsze podparcie da nam materac sprężynowy kieszeniowy. Jeśli cierpimy na alergie, świetnym wyborem są materace piankowe (szczególnie lateksowe), które ze względu na swoją strukturę są bardziej przewiewne i niesprzyjające rozwojowi groźnych na zdrowia drobnoustrojów.

Materace Hilding można kupić w wielu popularnych sklepach (m.in. Ikea czy Agata Meble), ale także wygodnie, nie ruszając się w domu, m.in. w sklepie SennaMaterace.

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowe rozwiązania zastosowane w marce prywatnej Sleepmed.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick