Dlaczego wyłączono prąd w OSP? Wyjaśniamy, jaka była tego przyczyna

7
Strażacy ochotnicy z OSP Pawłów w gminie Sośnie zostali odcięci od prądu. Decyzję w tej sprawie podjął wójt gminy po tym, jak zobaczył wysokość rachunku za prąd. Jego decyzja nie spotkała się jednak z aprobatą mieszkańców. Na wlkp24.info publikujemy wyjaśnienia władz gminy w tej sprawie, które rzucają nieco inne światło na to, co napisali strażacy.

Do nietypowej sytuacji doszło w gminie Sośnie. Druhowie z OSP Pawłów poinformowali, że nie mogli w środę normalnie pełnić służby, ponieważ ich remiza została odłączona od zasilania. Wyłączono im prąd. „Z przykrością informujemy, że dziś byliśmy zmuszeni wycofać naszą jednostkę z podziału. Jeżeli wydarzy się coś w naszej miejscowości, nie będziemy w stanie wyjechać i wam pomóc” – poinformowali strażacy w krótkim komunikacie zamieszczonym na fanpage’u.

Jak podkreślili, powodem ich decyzji było wyłączenie prądu w remizie. „Brak prądu jest spowodowany szukaniem oszczędności w naszej gminie. Taką decyzję wydał wójt gminy Sośnie” – dodali.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Pod postem mieszkańcy zaczęli zamieszczać komentarze, w których nie kryli oburzenia. „Myślę, że jest to decyzja nie do końca przemyślana może dać więcej szkody niż korzyści, bo co ze sprzętem, który potrzebuje prądu i ciepła pokojowego. A jeśli zaistnieje potrzeba wyjazdu dla naszej miejscowości??? Czasami oszczędzisz tysiąc, a stracisz miliony” – napisała jedna z internautek.

Kolejna osoba dodała: „Ludzkie zdrowie i życie jest cenniejsze niż kilka zaoszczędzonych stów!”. W podobne tony uderzali też inni. Jeden z komentarzy brzmiał: „Szokująca decyzja Wójta. No cóż, może zamiast szukać oszczędności, w jednostkach które bezpośrednio pomagają ludziom podczas zagrożenia, poszukać oszczędności u siebie? Doposażenia takie jak pobory za zaległe urlopy, podwyżki, dodatki do pensji, delegacyjne, może to zlikwidować?”

Portal wlkp24.info zwrócił się do wójta gminy Sośnie, Stanisława Budzika z prośbą o komentarz w tej sprawie. W związku z obowiązkami włodarza odpowiedzi udzielił nam jego zastępca Dariusz Berek. Wiedząc o tym, że decyzja o wyłączeniu prądu rozchodzi się coraz szerszym echem, wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił, czym dokładnie była podyktowana decyzja i jaki był powód jej podjęcia. Publikujemy je w całości poniżej.

Oświadczenie

Urząd Gminy Sośnie informuje, że komunikat OSP Pawłów opublikowany na profilu jednostki o odcięciu prądu w remizie, nie jest zgodny z prawdą. W związku z wysokim poborem prądu zgłoszonym przez zarządcę budynku – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośniach została podjęta decyzja o zweryfikowaniu przyczyn zaistniałej sytuacji.

Za przejściowe utrudnienia w funkcjonowaniu jednostki przepraszamy.

Zastępca Wójta Gminy Sośnie
Dariusz Berek

Ta informacja powstała dzięki naszemu Czytelnikowi. Jeśli jesteś świadkiem zdarzenia, poinformuj nas o tym na redakcja@wlkp24.info, fb.com/wlkp24 lub zadzwoń na 661 997 997. Jesteśmy też na WhatsAppie i Signalu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. To teraz wójtowi na wypadek pożaru powinni wysłać łopatę do kopania studni. A w 2020 przy okazji wyborów obiecano wozy strażackie za największą frekwencję. Śmiech na sali, w 21 wieku niedługo trzeba będzie przy swieczkach siedzieć.

  2. To trzeba było zgłosić energetykom żeby pojechali i zbadali sprawę a nie prąd wyłączać. Taką władzę to odwołać.

  3. Zza wysoki rachunek za prąd wyłaczyli im i gmina twierdzi , że to nie zgodne z prawda .. , a myśleli, że strażacy to zostawia bez echa i tu sie zdziwili bo oni najpierw wyłaczyli a później pomyśleli 😃. Czytam nie wierze

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick