Derby dla Kosza Pleszew. BM Slam Stal miała piłkę na wygraną [WIDEO]

2
KS Kosz Pleszew wygrał w Ostrowie Wielkopolskim spotkanie 5. klejki 2. ligi grupy D koszykarzy z rezerwami BM Slam Stali 82:81. Derby Wielkopolski przez całe 40 minut były bardzo wyrównanym spotkaniem, które trzymało w napięciu. Ostrowianie mieli swoją szansę na wygranie spotkania, jednak decydującej akcji nie wykończył Jakub Mikołajczyk. Najlepszym zawodnikami spotkania byli Krzysztof Chmielarz i Przemysław Galewski. Pierwszy rzucił dla BM Slam Stali 30 punktów i miał 5 asyst. Galewski rzucił dla wygranej drużyny 25 punktów.

Derby rządzą się swoimi prawami. To nigdy nie są piękne mecze. Tutaj zawsze jest krew, pot i łzy. Nas cieszy jednak zwycięstwo, to jest najważniejsze – mówił po meczu trener gości Alan Urbaniak.

I faktycznie tak było. Oba zespoły zagrały na wyniszczenie rywali. Trenerzy trzymali swoich liderów po 40 minut na parkiecie, co świadczyło o tym, że jednej jak i drugiej drużynie zależało na wygranej. – Nie ma co ukrywać, że dla nas zwycięstwa nie są najważniejsze, ale dzisiaj każdy chciał zwyciężyć. My mamy ogrywać młodych graczy, ale dzisiaj liczyła się wygrana. Nie udało się – powiedział po ostatnich sekundach meczu Kasper Smektała, trener rezerw BM Slam Stali.

Pleszewski zespół dysponował większym doświadczeniem. Mikołaj Serbakowski, Patryk Marek, Mikołaj Spała i Przemysław Galewski grają już ze sobą kolejny sezon. Ostrowski zespół to drużyna juniorska wzmocniona trzema seniorami.

Mimo wszystko ostrowianie do ostatnich sekund walczyli o wygraną. Niestety nie udało się. Krzysztof Chmielarz w ostatniej akcji zagrał do mniej doświadczonego Jakuba Mikołajczyka, który był na wolnej pozycji, jednak nie trafił po dwutakcie do kosza.

Dla BM Slam Stali była to trzecia przegrana w czwartym meczu. Pleszewianie wygrali po raz drugi w sezonie.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 7
    2

    brawo dla klubu za to, że zrobili coś takiego, czytałem, że od 11 latków mają zespoły w każdej kategorii, o to właśnie chodzi, tego nam brakowało, brawo dla klubów no i trzymamy kciuki za naszą młodzież niech się rozwijają

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick