Dawna wozownia zmieniła swoje oblicze. Remont zabytkowego budynku w Nadleśnictwie Antonin

0
Kiedyś była tam wozownia, potem magazyny, w końcu zabytkowy budynek tuż przy główniej siedzibie Nadleśnictwa Antonin odzyskał dawny blask. Uwagę zwraca oryginalna ceglana elewacja, a wnętrze w nowoczesnym stylu zachęca do organizowania szkoleń i wydarzeń edukacyjnych.

Za czasów Radziwiłłów w budynku na terenie siedziby Nadleśnictwa Antonin była wozownia. – Wchodziła ona w kompleks pałacowo-parkowy książąt Radziwiłłów. Potem przejęły to Lasy państwowe – były tu magazyny i wszelkiego rodzaju pomieszczenia gospodarcze – mówi Adam Kozyra, p.o. sekretarza Nadleśnictwa Antonin.

Remont miał dwa cele – po pierwsze przeniesienie Punktu Alarmowo-Dyspozycyjnego oraz stworzenie sali konferencyjno-dydaktycznej związanej z prowadzeniem leśnego kompleksu promocyjnego w Nadleśnictwie Antonin.

Wystrój największej sali swoimi elementami nawiązuje do lasu. To tutaj będzie się odbywać większość szkoleń i imprez dla dzieci i młodzieży o charakterze edukacyjnym. – Część edukacji, którą dotychczas prowadziliśmy w pozostałych budynkach przeniesiemy tutaj do nowej sali. Również wiele konferencji czy spotkań przedstawicieli Lasów Państwowych chcemy organizować w tej nowej sali – tłumaczy Tomasz Rychlik, zastępca nadleśniczego. w nowej sali konferencyjno-dydaktycznej będą odbywać się również różnego rodzaju warsztaty dla dzieci i młodzieży z okolicznych szkół.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick