“Czworonożny urzędnik” przeszedł operację wycięcia guza [ZDJĘCIA]

6
Fot. fanpage prezydent Ostrowa Wlkp. Beaty Klimek
Reksio - pies, który trafił w połowie lutego do ostrowskiego urzędu, przeszedł operację. Czuje się lepiej i wrócił do magistratu, który stał się jego tymczasowym domem.

Wracamy do tematu Reksia – psa ze schroniska w Wysocku Wielkim, który został przygarnięty do Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. To jeden z najstarszych zwierzaków, który trafił do przytuliska. Urzędnicy chcą znaleźć dla niego odpowiedni dom. Aby zwiększyć szanse na lepszą starość dla czworonoga, zdecydowali się poprawić jego byt w niecodzienny sposób, a więc poprzez przygarnięcie go na pewien czas do urzędu.

Zwierzę zostało przebadane, a wyniki nie napawały optymizmem. Zdecydowano o poddaniu go operacji usunięcia guza śledziony. “Trzymaliśmy za niego mocno kciuki. Psiak wrócił do nas nieco obolały, ale chyba zadowolony. Niestety, to nie jedyne dolegliwości, jakie towarzyszą naszemu kompanowi. Jednak wszyscy bardzo się cieszymy, że Reksio ma się dobrze i z przyjemnością bawi się swoimi ulubionymi zabaweczkami. Dobrze widzieć co rano jego uśmiechnięty pyszczek” – napisała na fanpage’u prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek.

Reksio trafił do urzędu w pierwszej połowie lutego. Szybko zyskał sympatię i stał się ulubieńcem urzędu. Kilka dni później został przebadany przez weterynarza. To było podstawą do podjęcia dalszych decyzji w sprawie ratowania jego zdrowia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. 7
    1

    Miałem przyjemność pogłaskać tą mordkę i spojrzeć w te ufne ślepia. Oby teraz nikomu nie przyszło na myśl wyrzucić go jak zbędną zabawkę. Psy, to najkochańsze stworzenia, a niektórzy ludzie… Szkoda gadać. Wyzdrowiej Reksiu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick