Cztery zdarzenia w ciągu jednej nocy. Pracowita służba strażaków

1
Nocna zmiana strażaków z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej nie należała do spokojnych. Strażacy wyjeżdżali aż cztery razy, zarówno do zdarzeń drogowych, jak i pożarów. Na szczęście nikt nie został poważnie ranny.

Do pierwszego zdarzenia doszło około 2.00 w nocy, na skrzyżowaniu ulic Ledóchowskiego i Strzeleckiej w Ostrowie. Tu doszło do zderzenia dwóch samochodów: Peugeot 207 oraz Golfa. – Kierowcy wyszli z pojazdów o własnych siłach. Przez jakiś czas ruch był zablokowany. Strażacy udzielili kierowcom kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej nieustąpienie pierwszeństwa – informuje bryg. Krzysztof Biernacki, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Do drugiego zdarzenia doszło chwilę po 4.00 w nocy w Radłowie. Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad kierownicą, uderzył w drzewo i wpadł do rowu. – Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Kierowca był przytomny i znajdował się za kierownicą pojazdu, uskarżał się na ból głowy. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego – mówi Biernacki.

O godzinie 6.30 w Czekanowie na ulicy Środkowej doszło do pożaru samochodu osobowego. Przyczyną zapłonu było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej. Pojazd spłonął całkowicie, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Strażacy zostali wezwani do pożaru auta także o godzinie 7.00 rano na ulicę ks. Józefa Warszawskiego w Ostrowie. Tutaj paliła się komora silnika. Nikt nie został poszkodowany.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Kierowcy na trasie Radlów – Jaskółki wybiegła zwierzyna, a nie wpadł w poslizg. Wiem bo już po zdarzeniu najechałem na to i rozmawiałem z nim zanim przyjechały wszystkie sluzby które wezwałem. Na miejsce przybyly dość szybko. Chłopaka szybko zabrano do szpitala. Wracaj do zdrowia

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick