Czterech podejrzanych o kradzież audi RS7 wpadło w ręce policji. W mieszkaniu jednego z nich znaleziono narkotyki i amunicję [ZDJĘCIA]

0
Fot. KPP Krotoszyn
Czterech mężczyzn zatrzymała krotoszyńska policja w związku z podejrzeniem o kradzież samochodu marki Audi RS7. Funkcjonariusze przeszukali też mieszkanie jednego z nich, w którym zabezpieczono 2 kg białej substancji w postaci proszku. Znaleziono też amunicję. Mężczyźni staną przed sądem. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Krotoszyńscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 31-40 lat podejrzanych o kradzież samochodu marki Audi RS7. Sprawę zniknięcia auta zgłoszono w połowie września. Wartość pojazdu oszacowano na 250 tys. zł. Śledczy zabezpieczyli monitoring i ślady na miejscu zdarzenia. – Efektem pracy kryminalnych było wytypowanie czterech mężczyzn. Szybka reakcja i sprawnie zabezpieczone ślady doprowadziły ich do Poznania i Lubonia. Policjanci zatrzymali podejrzanych. Dodatkowo przeszukując mieszkanie jednego z nich ujawnili amunicję oraz prawie 2 kg substancji w proszku, według wstępnych testów – siarczanu amfetaminy, który zostanie wysłany do badań – informuje krotoszyńska policja.

CZYTAJ TEŻ: Malował faszystowskie znaki. Ostrowianin zatrzymany w Miliczu

Jak podają, mundurowi zabezpieczyli też urządzenia służące do zagłuszania sygnału GPS. Z informacji, którymi dysponują śledczy, wynika również, że samochód został zdemontowany. – Kilka części od skradzionego auta znajduje się w garażu na terenie jednej z posesji, co zostało potwierdzone – dodają.

Mężczyznom postawiono prokuratorskie zarzuty. Sąd zastosował wobec nich dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. – Teraz czeka ich rozprawa sądowa, podczas której trzech z nich może zostać skazanych za kradzież samochodu nawet na 10 lat więzienia. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzuty pomocnictwa w kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia – podkreślają policjanci.

To jednak nie wszystko, bo służby prowadzą też dochodzenie ws. zabezpieczonych substancji. Ich próbki zostały wysłane do badań. Następna sprawa dotyczy znalezionej amunicji. Funkcjonariusze podkreślają, że „niewykluczone jest postawienie kolejnych zarzutów”. – Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego krotoszyńskiej komendy nadal będą prowadzić czynności w sprawie kradzieży pojazdu. Możliwe są kolejne zatrzymania – wyjaśniają.

CZYTAJ TEŻ: Przebiegł maraton z plecakiem i w pełnym umundurowaniu. Sportowy sukces kępińskiego policjanta!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick