Przebiegł maraton z plecakiem i w pełnym umundurowaniu. Sportowy sukces kępińskiego policjanta!

5
Fot. KWP Poznań
Sierż. Rafał Stramowski, który na co dzień służy w kępińskiej jednostce policji, jako m.in. oficer prasowy, może pochwalić się nie lada sportowym wyczynem. Wśród policjantów zajął on 6. miejsce w legendarnym Maratonie Komandosa, czyli 42-kilometrową trasę, w pełnym umundurowaniu oraz z plecakiem o wadze 10 kilogramów.

Legendarny wśród służb mundurowych Maraton Komandosa odbył się po raz 18. w Kokotku niedaleko Lublińca. Udział w nim wzięło blisko 400 przedstawicieli wszystkich służb mundurowych. Wśród nich był także sierż. Rafał Stramowski, funkcjonariusz kępińskiej policji oraz oficer prasowy tej jednostki. „Zawodnicy w pełnym umundurowaniu i z 10 – kilogramowym plecakiem, muszą pokonać ponad 42 kilometrową trasę wiodącą duktami leśnymi w nieprzekraczalnym, 7-godzinnym, limicie czasu. Naszemu policjantowi udało się dotrzeć do mety w czasie 4 godzin i  58 minut, co dało mu 57 miejsce w kategorii Open, natomiast bardzo wysokie 6 miejsce w kategorii Policji” – informuje Wielkopolska Komenda w Poznaniu.

Sierż. Stramowski ma zamiar wziąć udział także w „Szlemie Komandosa”. Aby go ukończyć, kępiński mundurowy wystartuje w pięciu najbardziej wymagających biegach terenowych w ciągu jednego roku, a są to:

– Setka Komandosa – dystans 100 km
– Półmaraton Komandosa – dystans 21 km
– Bieg o Nóż Komandosa – dystans 10 km
– Ćwierćmaraton Komandosa – dystans 10 km
– Maraton Komandosa – dystans 42 km

W tych biegach zawodnicy również startują w pełnym umundurowaniu i 10-kilogramowym plecakiem na plecach. Wyniki wszystkich pięciu biegów są sumowane i dają ostateczny wynik. Ukończenie pięciu startów w ciągu jednego roku jest niezwykle trudnym zadaniem, dlatego mocno trzymamy kciuki za sierżanta Stramowskiego!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick