Malował faszystowskie znaki. Ostrowianin zatrzymany w Miliczu

12
24-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego może spędzić w więzieniu do dwóch lat. Został on ponownie zatrzymany przez policjantów, ale tym razem przez mundurowych z Milicza. Okazało się, że również na tym terenie zniszczył ścianę mostu, barierki oraz drzwi stacji kolejowej.

Pierwsze zgłoszenia o zniszczeniu mienia miliccy policjanci otrzymali w październiku.Wtedy zostali powiadomieni, że na moście kolejowym w Sławoszowicach na popularnie zwanych „pięciu mostach” ktoś sprayem namalował symbole prezentujące treści o tematyce faszystowskiej. Rysunki znajdowały się także na metalowych barierkach oraz na drzwiach do pomieszczenia gospodarczego budynku stacji kolejowej w Miliczu. – Na podstawie uzyskanych informacji oraz analizy zebranych dowodów policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, który okazał się sprawcą tych przestępstw. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli między innymi puszki z farbą w sprayu, które prawdopodobnie były wykorzystane do malowania niedozwolonych symboli w miejscach publicznych. Do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie – informuje podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy KPP w Miliczu.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty publicznego prezentowania treści o tematyce faszystowskiej za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie policjanci ustalili, że 24-latek już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa. Wobec 24-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Postępowanie jest w toku – policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

 1. Tak lubi malować? Przez co najmniej rok codziennie po 8 godz za darmo w kamizelce odblaskowej-„to ja wandal” – malowanie pasów na jezdni bądz, sprzątanie ulic. i solidna grzywna / nie pomijając więzienia/

 2. Szkoda, że nie został zatrzymany przez ostrowską policją w mieście, w którym kipi od nienawistnych treści wobec mniejszości w różnych miejscach publicznych. Możliwe, że również jego autorstwa

  • Tak, to jest jego autorstwa. Wszyscy dobrze wiedzą kto to robi, już nie raz był w rękach policji tylko dziwnym trafem zawsze się ostrowskiej policji wywinie.

 3. Niszczenie mienia powinno być karane. Ale nie więzieniem lecz naprawa szkody plus zadośćuczynienie. Jak dostaniesz po kieszeni zawsze się nauczysz. Ciekawe która z komentujących osób potrafiłaby narysować faszystowskie znaki. Pewnie ich nawet nie znacie. Zaraz się rzucicie że swastyka. Swastyka jest kojarzona z lewicowym nurtem opartym na czystości rasowej czyli nazizmem. Co do faszyzmu to także nurt ideologiczny oparty na socjalizmie. Wiec co do poglądów preferowanych przez tego pana jest reprezentantem nurtów ideologicznych zbliżonych do np.parti razem. No tak mi się wydaje. Co do komentarzy ze ostrow jest miastem nie tolerancji. Sam widziałem ukraińskich tubylców którzy chodzili z flaga banderowców na koszulkach. A co to za flaga to już sobie poszukajcie.

  • Treści nawiązujące do zabijania konkretnych osób, krzyże celtyckie i swastyki – takie rzeczy on propaguje, dlatego ten akurat neonazista wie dokładnie czym są te konkretne symbole.
   I nie wydaje mi się, aby młodzi mieli problem z rozpoznaniem tego, ponieważ wiele mlodych osób w Ostrowie zamalowuje te straszne rzeczy.
   Gdyby On żył podczas IIWŚ, z pewnością nauczył by się szybko słowa KAPO, a teraz ma się za „patriotę” a jest zwykłym PATRIDIOTĄ, skoro maluje te znaki.
   I niech się lepiej przestanie komuś wydawać, gdy myśli, że faszyzm ma cokolwiek wspólnego z ludźmi o lewicowych poglądach w obecnych czasach. Większe bzdury, to jedynie pseudopatrioci na wiejskiej powtarzają z przekazów.

 4. Za zniszczenia niech płaci z własnej kieszeni a nie dzięki takim wandalom ludzie za zniszenia muszą ludzie płacić,rozwydżony gnojek.

 5. Pier… się z nim w Ostrowie to się dopiero policjanty z Milicza za niego wzięli. Ile razy to on już był złapany za podobne numery? Kilka i zawsze go później widziano na ulicach. Obsmarował sąd, zniszczył tablice i tak samo obsmarował urząd miejski, biuro poselskie, ratusz nie mówiąc o setkach bohomazów na każdym kroku. Nie zgadzam się na zamknięcie go, tylko zawiasy, solidna grzywna na początek i dużo dużo godzin pracy społecznej na rzecz miasta i organizacji pomocowych. Zamknięcie w pierdlu tylko jeszcze bardziej go zradykalizuje a tego chyba nikomu potrzeba. W tej chwili to już jest jednostka aspołeczna, zdegenerowana do szpiku więc tylko realna resocjalizacja może go z tego wyleczyć.

 6. Już w szkole na Waryńskiego ciągle malował wtedy ulubionym miejscem były toalety (chował markery w bujnej czuprynie),wszyscy dobrze pamiętają sepleniacego Adriaka. Teraz narodowcowi nie przystoi nosić błąd loków-teraz ma ogolona głowę i uczy patriotyzmu ,,prawdziwych Polaków „-żalosny typ!!!

 7. Za kazdy malunek kara dla Niego finansowa 10000 zl.
  Ponadto powinien zmyc swoje wypociny
  na murach.
  Niech Sobie ten psedoartysta maluje w swoim mieszkaniu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick