Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej. Pracownicy chcą podwyżek

0
Z zeszłym miesiącu informowaliśmy o proteście pracowników socjalnych w Przygodzicach. Była to część ogólnopolskiej akcji, co więcej Ogólnopolski Protest Pracowników Socjalnych wciąż trwa. Dziś rozpoczął się Czarny Tydzień, w ramach którego planowane jest szereg działań.

Po pierwsze akcja “Widocznie mamy dość!” – pracownicy socjalni mają przez cały tydzień nosić czarne przypinki, a w Dniu Pracownika Socjalnego, który obchodzony jest 21. listopada, ubrać się na czarno.

Druga odsłona protestu to “Postulat za wolność”. Chodzi o to, by analogicznie do mechanizmu świadczeń rodzinnych “złotówka za złotówkę” zwieszać ilośc postulatów wobec Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, czyli resortu nadrzędnego wobec instytucji socjalnych.

Kolejnym działaniem, jakie mają podczas Czarnego Tygodnia podjąć pracownicy socjalni jest bojkot Dnia Pracownika Socjalnego, polegający na braku udziału w obchodach tego święta na szczeblu ogólnokrajowym i wojewódzkim.

Czego żądają pracownicy socjalni? Przede wszystkim chcą zwiększenia wynagrodzeń za swoją pracę. – Solidaryzujemy się ze protestem. Pracownicy naszej instytucji przychodzą do pracy ubrani na czarno, mają też specjalne przypinki. Ważne jest jednak to, że urząd w tym czasie funkcjonuje normalnie – mówi Igor Armon, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej w Jarocinie.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick