Co z targowiskiem, biletami okresowymi i opłatami za żłobek? Miasto odpowiada

1
Fot. Pixabay
Czwartkowy briefing prasowy władz Ostrowa Wielkopolskiego dał odpowiedź na pytania, które nurtowały zarówno przedsiębiorców, handlarzy, jak i rodziców oraz podróżujących miejską komunikacją.

Decyzją wojewódzkiego sanepidu na terenie Ostrowa Wielkopolskiego zostaną zamknięte targowiska oraz zieleniaki. Chodzi o punkty przy ul. Głogowskiej oraz Witosa, a także Paderewskiego i Konopnickiej. – Po 28.03 handel będzie się mógł odbywać tylko w infrastrukturze zabudowanej. Prezes Spółki Targowiska Miejskie informuje, że można wynająć puste lokale, które nie są używane – poinformował Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Włodarze rozwiali także wątpliwości dotyczące zwrotu pieniędzy za bilety autobusowe okresowe. – Mowa tu o zwrocie pieniędzy z zakupionych biletów do dnia 15 marca. Chodzi o bilety 7-dniowe, 14-dniowe oraz 30-dniowe – dodaje Kostka. SZERZEJ O TYM PISALIŚMY TUTAJ

Na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji jest wniosek gotowy do pobrania. Jednocześnie miasto zaznacza, że w dokumencie należy podać nr swojego rachunku bankowego, bo tylko taką drogą odbędzie się zwrot kosztów.

Od 25 marca obowiązuje reżim związany z komunikacją miejską. Dotyczy to zajmowania 50% miejsc znajdujących się w autobusie. Między pasażerami musi pozostać jedno wolne miejsce tak, aby zachować bezpieczną odległość między sobą. – W gotowości są większe autobusy. Jeśli zajdzie taka konieczność, będziemy uruchamiać pozostałe składy tak, aby ten reżim został zachowany, ale każdy z mieszkańców mógł skorzystać z miejskiej komunikacji – tłumaczy wiceprezydent.

Poruszono także temat opłat za żłobek miejski. Wielu rodziców dopytywało, jak będzie wyglądać sytuacja opłat w obecnej sytuacji. – Odpłatność poczyniona przez rodziców na poczet marca zostanie rozliczona w momencie wznowienia działalności żłobka. Jeśli obecna sytuacja się przedłuży i w grę będzie wchodzić kwiecień i maj to opłaty nie będą pobierane – poinformował wiceprezydent Sebastian Górski.

Zobacz całą konferencję prasową władz Ostrowa

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. A kiedy w końcu zawieszą pobieranie opłat parkingowych? Inne miasta już to dawno zrobiły, a nasze WŁADZE jak zwykle śpią.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick