Co robić, a czego unikać, żeby przetrwać upały?

2
Upały nas nie opuszczają. Gorące dni i temperatura przekraczająca 30 stopni Celsjusza i niewiele chłodniejsze noce powodują, że szukamy sposobów na ochłodę. Picie dużej ilości wody to standardowa porada, którą słyszymy zewsząd. Coraz więcej osób się do tego stosuje, ale jest też wiele innych również ważnych sposobów, ani w upalne dni uniknąć kłopotów.

Najbardziej narażone na upały są dzieci i osoby starsze. Ci ostatni powinni za wszelką cenę unikać wychodzenia na dwór w godzinach największego nasłonecznienia.  Lepiej, gdyby załatwiły swoje sprawy o poranku albo późnym popołudniem, kiedy słońce tak nie grzeje. To sprawdzony sposób na uniknięcie zasłabnięć, utraty przytomności i udaru, który objawia się m.in. silnymi bólami głowy, zaburzeniami świadomości, zawrotami głowy, wymiotami, a także utratą świadomości. Najmłodsi także powinni częściej szukać zacienionych miejsc, a rodzice powinni zadbać o ubranie ich w przewiewną odzież, która wentyluje i zabezpiecza przed słońcem. Obowiązkowe są zatem nakrycia głowy.

ZOBACZ TEŻ: Jeden zmarł w Pleszewie, inni mdleli. Horror w pociągu

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Jak ta ludzkość przetrwała, skoro obecnie upały (35st. C) wymagają ciągłych konsultacji z lekarzami, informowaniem ludzi o tym, żeby pili wodę itd. Naprawdę jestem pod wrażeniem. Dziękuję Wam media, bez Was bym umarł. Macie już gotowe artykuły na wypadek trzaskających mrozów -10st. C?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick