Co ma wspólnego rozdawanie jabłek przez burmistrza z sadzeniem jabłoni?

0
Fot. fanpage Zielony Jarocin
Niecodzienną akcję z okazji Dnia Dziecka zorganizowano w Jarocinie. Burmistrz Adam Pawlicki częstował najmłodszych jabłkami, a następnie razem z grupą mieszkańców osiedla Bogusław zasadził jabłoń. Co symbolizuje i czego może być początkiem?

„Może to będzie nowy zwyczaj związany nie tylko z Dniem Dziecka. Przy okazji otwarcia placu zabaw przy ul. Do Zdroju na Osiedlu Bogusław burmistrz Jarocina Adam Pawlicki częstował dzieciaki nie słodyczami, ale słodkimi jabłkami” – czytamy na fanpage’u Zielony Jarocin. Następnie włodarz wraz z dziećmi oraz najmłodszym w gminie członkiem zarządu osiedla Tomaszem Berlakiem (18 lat), posadził jabłoń w miejscu, w którym przed laty znajdował się sad rodziny Radolińskich, która w swoim majątku miała Jarocin.

Na tej samej stronie przedstawiciele miasta poddają pod rozwagę pomysł, który od lat funkcjonuje na Filipinach. „Wszyscy absolwenci szkół średnich i studenci, przed ukończeniem nauki będą musieli zasadzić co najmniej dziesięć drzew. W Jarocinie? Jeszcze nie” – czytamy.

ZOBACZ TEŻ: Duży pożar wysypiska w Ostrowie Wielkopolskim. Dym widać w całym mieście [WIDEO, ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJE]

Czy wkrótce ten pomysł zaczerpnięty z dalekiej Azji także znajdzie przełożenie w Jarocinie? Czas pokaże. A może coś takiego można by wprowadzić w innych miastach naszego regionu? Jakie są Wasze opinie na ten temat? Piszcie w komentarzach!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick