Cielcza. Mieszkańcy nie chcą kurnika. Protestują

0
Protest mieszkańców Cielczy w gminie Jarocin. Ci nie chcą słyszeć o budowie kurnika, jaki ma powstać praktycznie w centrum, dużej liczącej ponad 2 tys. mieszkańców wsi. Inwestor argumentuje, że 4 tysiące kur w chowie ekologicznym nie będą stanowiło problemu dla cielczan, ale oni są innego zdania. Na zebranie wiejskie w tej sprawie przyszło 130 osób, żadna z nich nie poparła idei budowy kurnika.

Maksymalnie 700 m2 – tyle powierzchni ma mieć kurnik, mieszczący maksymalnie cztery tysiące kur. Na pomysł jego budowy w tym miejscu, praktycznie w centrum wsi wpadł jeden z mieszkańców.

Mieszkający tam poprosili o interwencję sołtysa – Juliana Zegara, gdyż idea budowy kurnika w tym miejscu nie przypadła im do gustu. Budowa budzi sprzeciw mieszkańców tym bardziej, że na obrzeżach miejscowości zlokalizowana jest oczyszczalnia ścieków. Inwestor tłumaczył na zebraniu z mieszkańcami, że kury będą z chowu ekologicznego, więc o brzydkim zapachu nie ma się co martwić.

Pozwolenie na budowę może wydać urząd miasta i gminy w Jarocinie. Żadna decyzja nie została jeszcze podjęta, ale jak zapewnia magistrat wszystkie wnioski mieszkańców zostaną uwzględnione przy rozpatrywaniu projektu.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick