Chciał włamać się do apteki. Drugi używał karty płatniczej zmarłej osoby

1
zdjęcie poglądowe
60-latek odpowie przed sądem za próbę kradzieży z włamaniem. Mężczyzna próbował włamać się do jednej z aptek na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Niedoszłego złodzieja zastano na miejscu zdarzenia, a w torbie miał łom, kominiarkę i śrubokręty.

Policjanci w godzinach nocnych zostali powiadomieni o uszkodzeniu drzwi wejściowych do jednej z aptek na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna wybił szybę również w oknie i próbował dostać się do środka. 60-latka zatrzymano bardzo szybko, bo w momencie przyjazdu policji znajdował się w pobliżu.

CZYTAJ TEŻ: Radni przegłosowali! Będzie Rondo 2020 roku!

W torbie, którą miał ze sobą, policjanci znaleźli łom, śrubokręty, rękawice i kominiarkę. -Narzędzia prawdopodobnie służyły do popełnienia przestępstwa. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że to on uszkodził drzwi do apteki i chciał ukraść coś wartościowego. Policjanci zatrzymali 60-latka. Łączna kwota strat jest ustalana – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

60-letni włamywacz odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Zarzut kradzieży z włamaniem do systemu bankowego usłyszał też 54-latek z Kalisza. Usłyszał on łącznie 20 takich zarzutów. Policjantów zawiadomił bank, który zauważył ruchy na koncie bankowym. Sęk w tym, że konto należało do osoby, która… zmarła dwa miesiące wcześniej. Wytypowany na podejrzanego 54-latek był członkiem rodziny zmarłego. – Mężczyzna posłużył się kartą 20 razy. Płacił za drobne zakupy oraz wypłacał gotówkę z bankomatu. Został już przesłuchany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności – powiedziała asp. Anna Jaworska-Wojniczk z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick