Chciał uniknąć konsekwencji. Zamienił się miejscami z pasażerką

1
Zdarzają się przypadki, że kierowcy chcąc uniknąć odpowiedzialności za jazdę pod wpływem alkoholu, zamieniają się miejscami z pasażerem. Tak było w przypadku 64-latka z Kalisza. Na jego nieszczęście zamianę miejsc zauważyli policjanci z tamtejszej drogówki. Badanie alkomatem nie pozostawiło wątpliwości, że mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem alkoholu.

Do sytuacji doszło w środku nocy w centrum Kalisza. 64-latek na widok radiowozu zatrzymał się i zamienił się miejscami ze swoją pasażerką. Ona usiadła na miejscu kierowcy. – Już w trakcie rozmowy z 64-latkiem policjanci nabrali podejrzeń co do jego stanu trzeźwości. Badanie nie pozostawiło wątpliwości. Mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu –mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Mężczyźnie oczywiście zatrzymano prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do dwóch lat więzienia.

Podobna sytuacja miała miejsce pod koniec sierpnia w powiecie ostrzeszowskim. W Kaliszkowicach Kaliskich pojazd wyjeżdżał z jednej z posesji, a na miejscu pasażera siedziała kobieta. Po chwili policjanci zauważyli, jak kobieta zamienia się miejscami z kierującym samochodem mężczyzną. Funkcjonariusze rozpoznali go i wiedzieli, że nie ma on prawa jazdy. Okazało się wtedy, że kobieta chciała ochronić swojego 25-letniego narzeczonego przed konsekwencjami.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick