Przed policją próbowała ratować go narzeczona. Zamienili się miejscami

0
25-latek z gminy Mikstat stanie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu i bez uprawnień. Na miejscu pasażera siedziała kobieta, a chwilę przed zatrzymaniem przez policję próbowali zmylić funkcjonariuszy zamieniając się miejscami. Dzielnicowy jednak już wcześniej rozpoznał mężczyznę siedzącego za kierownicą.

25-letni mężczyzna został wypatrzony za kierownicą opla przez jednego z dzielnicowych w Kaliszkowicach Kaliskich. Pojazd wyjeżdżał z jednej z posesji, a na miejscu pasażera siedziała kobieta. Funkcjonariusze rozpoznali kierowcę i wiedzieli, że nie ma on prawa jazdy. Ruszyli więc za nim, by dokonać kontroli. – W pewnym momencie pojazd skręcił z drogi asfaltowej na drogę gruntową i zatrzymał się za betonowym ogrodzeniem. Po zatrzymaniu pojazdu siedząca na miejscu pasażera kobieta zamieniła się miejscami z kierującym. Na zadane przez funkcjonariusza pytanie na okoliczność zamiany miejsc, oświadczyła, że zrobiła to, gdyż narzeczony nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – mówi asp. Magdalena Hańdziuk z komendy policji w Ostrzeszowie.

Na komendzie potwierdzono, że 25-latek nie ma prawa jazdy. Oprócz tego został on zatrzymany w marcu tego roku za jazdę samochodem bez dokumentów oraz pod wpływem alkoholu. Za swoje wykroczenia 25-latek stanie przed sądem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick