Chcesz zostać wolontariuszem WOŚP? Zgłoś się!

3
Fot. materiały prasowe WOŚP
Trwają zapisy na wolontariuszy WOŚP w ramach 30. finału, który odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Do tej pory zgłosiło się już ponad 100 osób. Liczba miejsc jest ograniczona do 225. Szczegóły zapisów publikujemy na wlkp24.info.

Jeśli chcesz zostać jednym z 225 wolontariuszy, którzy w styczniu będą zbierać pieniądze w Ostrowie Wielkopolskim w ramach 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zgłoś się. Trwa przyjmowanie zgłoszeń poprzez formularz internetowy na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl. Aby zarejestrować się jako wolontariusz w Ostrowskim Sztabie WOŚP należy podczas wyboru sztabu wpisać numer #5126.

Warto się spieszyć, bo zarejestrowało się już 110 wolontariuszy. Rekrutacja trwa do 15 grudnia 2021 roku. „Bycie wolontariuszem to niesamowite przeżycie, a kwestowanie na ulicach naszego miasta to nie tylko forma pomocy innym, ale też dużo radości. Nie czekaj i zostań jednym z nas” – zachęcają członkowie ostrowskiego sztabu WOŚP.

Najbliższa kwesta odbędzie się w dniu, który nie jest przypadkiem. 30. finał zaplanowano na 30 stycznia 2022 roku.

Pieniądze, które zostaną zebrane podczas jubileuszowego finału, będą przeznaczone na zakup wielu specjalistycznych urządzeń, które trafią do szpitali w całej Polsce. Jednym z kluczowych ma być angiograf dwupłaszczyznowy pozwalający na leczenie siatkówczaka. To najczęstszy nowotwór złośliwy gałki ocznej występujący u dzieci. Tego rodzaju sprzęt ma umożliwić – jak informują przedstawiciele WOŚP – „zastosowanie najnowocześniejszej i najskuteczniejszej metody leczenia nowotworu: chemioterapii dotętniczej”.

W ramach 29. finału zebrano 210 813 830,10 zł. To rekordowa kwota – wyższa o ponad 20 mln zł w porównaniu z finałem z roku 2020. Fundusze są rozdzielane na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

    • Martw się o siebie. Nikt ci nic z kieszeni nie wyciąga, a są takie mafijne instytucje, do których nawet jak nie należysz dostają wsparcie – państwowe pieniądze. Tym się zajmij, bo to jest złodziejstwo.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick