Chcesz zbiornik na deszczówkę? 1 lipca rusza nabór wniosków

0
Fot. UM Ostrów
Od 1 lipca można składać wnioski, aby ubiegać się o dofinansowanie na zakup zbiorników do gromadzenia wody opadowej. Do rozdania jest 70 tys. zł, a maksymalna jednorazowa dotacja ma wynieść do 2 tys. zł.

Z początkiem lipca będzie można składać wnioski o dofinansowanie z pilotażowego programu skierowanego do osób, które chcą zainstalować w ogrodzie zbiornik do gromadzenia wody opadowej. Zbieranie deszczówki to dobry sposób na walkę z suszą. Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim ma do rozdysponowania 70 tys. zł na tego typu instalacje zarówno podziemne jak i naziemne. Maksymalna jednorazowa dotacja może wynieść do 2 tys. zł.

CZYTAJ: 13,04% przewagi Dudy nad Trzaskowskim. Znamy końcowe wyniki głosowania

Z programu „Ostrów łapie deszcz” mogą skorzystać:

  • osoby fizyczne,
  • wspólnoty mieszkaniowe,
  • osoby prawne,
  • przedsiębiorcy,
  • jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

Jak informują przedstawiciele magistratu, na dofinansowanie w wysokości 500 zł może liczyć mieszkaniec, który na posesji ustawi zbiornik na deszczówkę o pojemności do 500 litrów. 1000 zł dotacji może otrzymać osoba, która zdecyduje się zainstalować zbiornik powyżej 500 litrów, a 2000 zł zostanie zaproponowane ostrowianom, którzy złożą wniosek na montaż nowego zbiornika podziemnego.

Wnioski można składać w ostrowskim urzędzie miejskim do 21 lipca włącznie. Za datę złożenia wniosku zostanie uznany dzień wpływu dokumentów do urzędu.

CZYTAJ: Marzena Wodzińska odwołana. Wydała oświadczenie

„Dotacja może zostać udzielona wyłącznie na dofinansowanie kosztów koniecznych do realizacji zadania – kosztów zakupu i montażu elementów wchodzących w skład systemu deszczowego, nie można jej jednak wykorzystać do opracowania dokumentacji, pokrycia kosztów remontu istniejącego systemu, a także zakupu i montażu rynien i rur spustowych. Należy pamiętać, że miejska dotacja nie może pokrywać wydatków przeznaczonych na ten sam cel finansowany z innych bezzwrotnych źródeł – nie dostaniemy dwóch takich samych dotacji” – informują pracownicy urzędu miejskiego.

Dokumentację, a więc wnioski wraz z załącznikami można złożyć w jednej z trzech form:

  • w wersji papierowej w Referacie Obsługi Mieszkańców (parter budynku Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim),
  • w wersji papierowej na adres Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (Al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski),
  • poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą organu (ePUAP: /MiastoOstrowWielkopolski/skrytka).

UWAGA! Dokumenty potrzebne, aby ubiegać się o dotację, można pobrać pod tym adresem lub ze strony bip.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl.

Innym programem, z którego także można ubiegać się o dofinansowanie na montaż zbiornika do gromadzenia deszczówki jest program „Moja Woda” realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

CZYTAJ: Remontują wagon pocztowy. Wąskotorówka od lipca będzie miała nową atrakcję

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick