Chcesz wymienić piec? Możesz pobrać wniosek na dofinansowanie

5
Fot. UM Ostrów
Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą już pobierać wnioski, aby ubiegać się o dofinansowanie do wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła. Do rozdysponowania na ten cel w 2020 roku jest 1,4 mln zł.

Można już pobierać wnioski potrzebne, aby ubiegać się na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła. Na początku marca pisaliśmy, że radni niemal jednogłośnie przegłosowali przekazanie na ten cel w 2020 roku 1,4 mln zł.

Kto może skorzystać z dotacji? Każdy, kto jest właścicielem budynku lub lokalu mieszkalnego, w którym planuje wymienić tzw. „kopciucha” na ekologiczne źródło ciepła i mieszka na terenie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Na co można wymienić piec węglowy? Tutaj możliwości jest kilka. Może to być podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, montaż ogrzewania gazowego, elektrycznego, olejowego lub pompy ciepła.

CZYTAJ: W Antoninie zasadzą ponad 600 tys. drzew [ZDJĘCIA]

Niezbędne dokumenty można pobrać ze strony urzędu miejskiego [TUTAJ LINK] bądź Biuletynu Informacji Publicznej [KLIKNIJ TUTAJ].

W razie pytań i wątpliwości można skontaktować się z pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (Referat Ochrony Środowiska) Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim pod nr. tel.: (62) 58 22 227 lub (62) 58 22 237 albo mailowo pod adresem: ros@umostrow.pl.

UWAGA! W związku z koronawirusem, nie można na razie składać wypełnionych wniosków. Obostrzenia wprowadzone w związku z próbą zapobiegnięcia rozpowszechniania się go na terenie kraju, wymusiły zmianę sposobu funkcjonowania urzędów. O terminie i sposobie składania wniosków poinformuje urząd na swojej stronie internetowej. My także będziemy o tym informować na naszych łamach.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Dajcie sobie spokój. W tej chwili się opłaca ale poczekajcie z Rok dwa. Ludzie którzy się przyłącza będą płakać bo tak pójdzie cieplik w górę.

  2. Może tak wreszcie ktoś odważy się poruszyć temat dopłat do paliw a nie do kotłów. Polaków zaczyna dręczyć ubóstwo energetyczne, wielu ludzi już dziś nie stać na dobry węgiel. Jakim więc cudem ma ich nagle stać na gaz lub energię elektryczną, o ciepliku nawet nie wspominam.

  3. Znów nas oszukali, najpierw obiecują 15 tys. a potem się okazuje że tylko dla wybranych. Na fotowoltaike czekam i co?

  4. Ostrow nie rozumie ze są ludzie uboźi i nie stać ich na cieplik i ogrzewanie gazowe, a tym bardziej pompa ciepła. I muszą wykładać swoje pieniądze na Kocioł węglowy bo w dzisiajszych czasach wychodzi najtaniej

  5. Wiadomo, że zawsze jest to jakiś wydatek, ale spójrzmy tez na to z tej perspektywy, że jest to inwestycja również w mieszkanie i własny budżet, bo zyski na ogrzewaniu w tych nowszych modelach instalacji grzewczych są widoczne bardzo szybko w domowym budżecie. Poza tym nie trzeba całej gotówki wykladac od razu. W Levadzie mają korzystne kredyty przy RRSO równym 0%

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick