Cały dzień gramy z WOŚP! Zobacz, co i gdzie będzie się działo!

0
Zapraszamy do oglądania transmisji 29. finału WOŚP w Telewizji Proart oraz na portalu wlkp24.info. Przez cały dzień będziemy zbierać informacje z Ostrowa Wielkopolskiego i regionu, zachęcać do pomocy i pokazywać, jak mieszkańcy wspierają orkiestrę, a co za tym idzie chorych, którzy wymagają specjalistycznego leczenia.

Nie bez problemów przy organizacji, ale jednak odbędzie się. 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten ostrowski i regionalny będziemy relacjonować na żywo w Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info. Zajrzymy do Ostrowskiego Centrum Kultury, które po raz kolejny jest sercem finału WOŚP, będziemy informować, co dzieje się w regionie i przypominać o wydarzeniach towarzyszących, a tych w samym Ostrowie zaplanowano kilka:

 • 5. Bieg “Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie i Policz się z Cukrzycą” – między godz. 9.00 a 20.00,
 • 5. edycja “Kropla Krwi” – od godz. 8.00 do 12.00 rejestracja w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Oddział terenowy Ostrów Wielkopolski ul. Limanowskiego 20-22 (szpital),
 • Zumba Fitness dla WOŚP – godz. 17.00 – online na Facebooku,
 • Morsy Ostrów “Morsujemy z Radością” – godz. 12.00 Piaski-Szczygliczka (mały zbiornik) (Facebook),
 • Manhattan dla WOŚP – Charytatywny Live Stream  – godz. 18.00 online na Facebooku oraz YouTubie.

To jednak dopiero rozgrzewka. Ostrów Wielkopolski słynie z licytacji przeróżnych niezwykle cennych przedmiotów podarowanych przez mieszkańców i nie tylko. Podobnie będzie w tym roku. Przez cały dzień będą trwały licytacje. Chętni mogą wziąć w nich udział wyłącznie telefonicznie, dzwoniąc na jeden z pięciu numerów telefonów, które podajemy poniżej.

Numery telefonów, pod którymi można licytować przedmioty w ramach 29. finału WOŚP w Ostrowie Wielkopolskim

Licytowanie przedmiotów będzie transmitowane w Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info Ruszamy z programem o 14.00 właśnie z OCK-u. Będziemy pokazywać pięć bloków z licytacjami o godz.: 15.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00. A skoro będzie w tym ośrodku kultury, nie zabraknie występów artystycznych najbardziej uzdolnionych mieszkańców miasta.

Sporo będzie się działo także w regionie

W Jarocinie Stowarzyszenie RoweLOVE o 10.00 organizuje rajd rowerowy. Chętni wyruszają w 29 km trasę spod Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie, aby odwiedzić: OSP Jarocin, OSP Zakrzew, OSP Golina, OSP Potarzyca, OSP Nosków, a następnie wrócić pod ZSS w Jarocinie.

W Pleszewie zapowiada się zacięta rywalizacja o różnego rodzaju przedmioty i pamiątki wystawione na licytację (pełną listę możecie zobaczyć poniżej). Są tam również numery telefonów przypisane licytacji o poszczególne przedmioty. Prawdziwą gratką może okazać się „Lalka Jurka Owsiaka”. W Internecie dostępna jest także pleszewska eSkarbonka.

Na terenie Parku Wodnego „Planty” w Pleszewie odbędzie się 6. Bieg Policz się z Cukrzycą. Organizatorzy cieszą się, że spotkał się on także w tym roku z ogromnym zainteresowaniem. Zapowiadają, że zostanie zorganizowany z zachowaniem reżimu sanitarnego. Szczegóły pod tym linkiem.

źródło: UM Pleszew

Sporo atrakcji przygotował również Krotoszyn. Tamtejszy ośrodek kultury zorganizował niemal coś w rodzaju ramówki z występami online artystów: Niepokorni i Natan Krupa (14.00), Rafał Turzański – żongler (15.00), Pan Przecinek i Zespół Depresyjny (16.00), Krotoszyńska Orkiestra Dęta (17.00).

źródło: Krotoszyński Ośrodek Kultury

Warto szukać też lokalnych (i nie tylko) licytacji w Internecie m.in. na Allegro. Tam od kilku dni trwa zacięta rywalizacja chociażby o Pol’and’Rockową gitarę z obrazem autorstwa Szymona Chwalisza z Ostrzeszowa. W tej chwili jest warta niemal 50 tys. zł! Linki do licytacji wielu innych atrakcyjnych darów można znaleźć na fanpage’u Ostrzeszowskiego Centrum Kultury. Link znajdziesz tutaj.

Nie zabraknie też legendarnego już światełka do nieba! Odbędzie się ono na żywo przed Ostrowskim Centrum Kultury oczywiście o 20.00.

W trakcie naszej relacji będziecie mogli nie tylko dowiedzieć się, ile pieniędzy zebrano, ale także co słychać w regionie. Tam również gra orkiestra i będzie starała się to robić najgłośniej jak to tylko możliwe mimo niesprzyjających (pandemicznych) okoliczności.

W 2021 roku Fundacja WOŚP chce zebrać pieniądze na:

 • zestawy endoskopów laryngologicznych,
 • endoskopy giętkie,
 • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych,
  egzoskopy,
 • lasery diodowe,
 • nawigacje optyczne otolaryngologiczne,
 • koblatory do operacji migdałków,
 • aparaty USG i RTG,
 • kardiomonitory,
 • lampy czołowe,
 • lampy operacyjne,
 • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

UWAGA! Relację aktualizowaną przez cały dzień znajdziecie pod tym linkiem!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick