Były policjant i autor kryminału został wiceburmistrzem

0
Fot. UM Ostrów
Jarocin ma drugiego wiceburmistrza. Został nim były dziennikarz, policjant i pisarz Robert Ziółkowski. W zakresie jego obowiązków będzie m.in. nadzorowanie funkcjonowania miejskich spółek.

Ciąg dalszych przetasowań na szczeblach władzy. Od czasu kiedy w marcu 2020 roku Robert Kaźmierczak odszedł ze stanowiska wiceburmistrza Jarocina, jego gabinet pozostawał pusty, a obowiązki związane z kulturą czy oświatą przeszły pod zarządzanie Bartosza Walczaka – pierwszego wiceburmistrza, który zastąpił na tym stanowisku Witosława Gibasiewicza – prawą rękę burmistrza Adama Pawlickiego. Pozostały zakres zadań podlegających pod Kaźmierczaka został przydzielony sekretarzowi gminy.

Gibasiewicz po latach pracy w urzędzie i dodatkowo nadzorowaniu w ostatnich latach funkcjonowania Zakładu Gospodarki Odpadami, zdecydował, że chce całkowicie poświęcić się rozwojowi tej spółki.

Po tych roszadach przez wiele miesięcy burmistrz Pawlicki miał tylko jednego zastępcę – powołanego w tej kadencji samorządu Bartosza Walczaka. Nie ukrywał jednak, że okrojony skład personalny to rozwiązanie tymczasowe i w końcu zostanie ogłoszony konkurs mający wyłonić drugiego wiceburmistrza. Kilka tygodni temu urząd ogłosił, że nazwisko kolejnego zastępcy poznamy w czerwcu. Tak też się stało.

Na stanowisko drugiego wiceburmistrza Jarocina powołano Roberta Ziółkowskiego. Pracę rozpoczął 1 czerwca. Jak poinformował urząd, w zakresie jego obowiązków znajduje się nadzorowanie spraw związanych z działalnością spółek komunalnych oraz wydziału rozwoju.

Nowy wiceburmistrz Jarocina jest absolwentem Akademii Rolniczej i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W przeszłości pracował jako dziennikarz. Na koncie ma także działalność samorządową oraz biznesową, a przez 16 lat służył w policji. Ostatnie lata przepracował w Zespole Poszukiwań Celowych Wielkopolskiej Komendy Wojewódzkiej.

Robert Ziółkowski jest też autorem książek. Napisał m.in. „Szare wilki z Jarocina” na podstawie wspomnień powstańców wielkopolskich. – Kiedy na zaproszenie burmistrza Adama Pawlickiego kilka lat temu przybyłem do Jarocina na obchody kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, poczułem autentyczny dreszcz dumy i łezkę wzruszenia z powodu bycia Wielkopolaninem. Zachwyciła mnie atmosfera szacunku do tych, którzy ponad 100 lat temu walczyli o Polskę – podkreśla autor „Szarych wilków”, a teraz także zastępca burmistrza Jarocina.

Adam Pawlicki w taki sposób tłumaczy decyzję o powołaniu drugiego wiceburmistrza: – Złożoność zadań realizowanych przez Urząd Miejski w Jarocinie wymaga zatrudnienia dwóch zastępców burmistrza, tak jak to wcześniej było praktykowane.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick