Wiceburmistrz na pół etatu

0
Wiceburmistrz Witosław Gibasiewicz został prezesem zarządu Zakładu Gospodarki Odpadami sp. z o.o. w Jarocinie. Zastąpił dotychczasowego prezesa Mariusza Małynicza, który zrezygnował z funkcji. Witosław Gibasiewicz pozostał na stanowisku wiceburmistrza Jarocina, tyle że w urząd sprawował będzie w połowie wymiaru czasu pracy, czyli na 1/2 etatu.

Informację o zmianach we władzach spółki przekazał podczas briefingu prasowego burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.  Postanowiłem nie eksperymentować w poszukiwaniu osoby z zewnątrz, która zastąpiłaby Mariusza Małynicza. Mój zastępca współpracował z nim od lat i ma największą wiedzę o spółce, bo na bieżąco współuczestniczył w rozwoju przedsiębiorstwa – uzasadniał burmistrz Pawlicki. Wiceburmistrz Gibasiewicz został oddelegowany do współpracy ze spółką z Urzędu Miejskiego w Jarocinie. Funkcję wiceburmistrza będzie pełnił w wymiarze ½ etatu.   Od kilku lat struktury urzędu mamy poukładane, wszystko funkcjonuje prawidłowo, jak w szwajcarskim zegarku. Wiem, że Witek podoła zarówno pracy w urzędzie, jak i na stanowisku prezesa – mówił burmistrz Pawlicki.

Powołanie nowego szefa ZGO, to nie jedyna zmiana, która została podjęta na wtorkowym Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Wspólników spółki. Zarząd, z 4-osobowego został zmniejszony do 3-osobowego. W jego składzie pozostali: Michał Manowski i Jarosław Warczygłowa.  Beata Jankowska zrezygnowała z członkostwa z zarządzie pozostając pracownikiem spółki.

W ślad za zmianami funkcję szefa Rady Nadzorczej w naturalny sposób stracił Witosław Gibasiewicz. Jego miejsce zajęła dotychczasowa wiceprzewodnicząca Katarzyna Nowojewska, natomiast Mariusz Małynicz został powołany na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady.  Witosław Gibasiewicz podziękował ustępującemu prezesowi za prawie 20-letni okres szefowania firmą przypominając, że to pod jego skrzydłami ZGO stało się jednym z najnowocześniejszych zakładów w Polsce.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick