Był pod wpływem alkoholu. Miał prowadzić szkolny autokar

1
Był pod wpływem alkoholu i miał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną do Wrocławia. Kontrola autokaru przed odjazdem wykazała, że 58-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego nie przeszedł pozytywnie badania alkomatem. Kierowca poniesie za ten czyn konsekwencje.

Wizyta policjantów i skontrolowanie autokaru była umówiona już kilka dni wcześniej. Zgodnie z planem funkcjonariusze przyjechali do szkoły i sprawdzili stan techniczny pojazdu oraz trzeźwość kierowcy. Niestety, w alkomacie zapaliła się kontrolka sygnalizująca, że badany jest pod wpływem alkoholu. – Na miejsce przyjechali również policjanci Zespołu Ruchu Drogowego. Po dokładnym sprawdzeniu trzeźwości Alkometr bo tak nazywa się urządzenie pomiarowe wykazało kolejno wyniki 0,29 i 0,27 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Prokurator wydał również polecenie pobrania krwi do badań – poinformował asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy KPP w Krotoszynie.

Funkcjonariusze 58-letniemu mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego zatrzymali prawo jazdy. Za kierowaniem w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem Rejonowym w Krotoszynie. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia, grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na okres minimum trzech lat.

Na miejsce szkolnej zbiórki przyjechał inny kierowca. Badanie alkomatem wykazało, że jest trzeźwy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Po wygranej PiS w ostatnich wyborach trudno w szeregach kierowców zawodowych głosujących na opozycję totalną znaleźć trzeźwego.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick