Busy PiS-u z „Nową Piątką” przemierzają pierwsze gminy [ZDJĘCIA]

44
Pierwsze busy Prawa i Sprawiedliwości, które promują program #NowaPiątka, rozjechały się po południowej Wielkopolsce. W poniedziałek odwiedziły m.in. Ostrów Wielkopolski, Raszków i Dobrzycę. Docelowo mają pojawić się w każdej gminie.

Busy Prawa i Sprawiedliwości reklamujące propozycje tej partii pod nazwą #NowaPiątka. Oklejone w barwy programu pojazdy odwiedzą wszystkie 226 gmin w Wielkopolsce. W naszym regionie w poniedziałek zajechały m.in. do Ostrowa Wielkopolskiego, Raszkowa i Dobrzycy w powiecie pleszewskim. Kiedy odwiedziliśmy ekipę busa pod ostrowskim urzędem, zainteresowanie ze strony mieszkańców było niewielkie. – Chcemy rozmawiać z ludźmi, odpowiadać na pytania, mówić o tym, co planujemy dobrego dla Polaków w najbliższym czasie. Bardzo się cieszymy, że jest duże zainteresowanie propozycjami i że ludzie oprócz tego, że przychodzą do nas do biura, mają wiele pytań, co nas cieszy. Jesteśmy przekonani, że po raz kolejny udowodnimy Polakom, że jesteśmy wiarygodni i skuteczni – powiedział portalowi wlkp24.info Łukasz Mikołajczyk, senator PiS-u.

Poseł Tomasz Ławniczak, który także był na miejscu, podkreślał, że zmiany związane z obniżeniem kosztów pracy, które proponuje PiS, mogą pomóc w podtrzymaniu rozwoju gospodarczego Polski. – Mamy symptomy, że europejska gospodarka zwalnia, wyniki polskiego eksportu w związku z tym są gorsze niż przed rokiem, natomiast konsumpcja utrzymuje się na wysokim poziomie. Dlatego utrzymanie konkurencyjności poprzez obniżenie podatków czy zmniejszenie kosztów pracy, będzie miało wpływ na naszą gospodarkę – podkreślił.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

44 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobre propozycje PiS dla społeczeństwa. Jako rodzic stwierdzam, że za rządów PiS żyje sie lepiej w naszym kraju rodzinom. Tak trzymać.

  • Jakie propozycje pis? okradanie i rozdawanie płacących podatki i pracujących” ,za nie swoje zawsze żyje się lepiej

  • Jakiś żart , ciekawe skąd pieniądze na to wezmą ?? A już wiem spółka srebrna się dołoży no zostało po kaczka Tower hhhheeehhee good luck dla Pl

  • Nic nie ma za darmo – rozdawalnictwo nie swoich pieniędzy – tylko naszych pieniędzy kosztem tych którzy pracują i płacą podatki ! Populizm i kłamstwa – żeby wygrać wybory – przekupstwo za własne pieniądze. a w sklepach drozyzna, na stacjach paliw – drożyzna- zadłużenie rosnie – słuzba zdrowia nie ma pieniedzxy – leki drozeją – opłaty drożeją … – a idioci się cieszą z piątki kaczynskiego. Fałsz i obłuda PIS !

  • PiS w końcu w Polsce wprowadził sprawiedliwą redystrybucje wspólnych środków, tak aby każdy mógł odczuć to w swoim portfelu.

  • Populizm w pełnej krasie. Kaczyński Wam da z czego ? ze swoich ? z partyjnych.? Jednym zabiera innym daje a do tego zadłuzenie rosnie, inwestycje spadają – a lud się cieszy !

  • Wszystkim popierającym ten niekończący się socjal proponuje poczekać do następnego rok jak prąd, gaz, woda, żywność i paliwo zdrożeją . Wasze 500 zł oddamy z 200 % nadwyżką. Kiełbasa wyborcza smakuje krótko a kac po niej będzie trwał i trwał…

  • Teraz nam więcej zabierają niż dają a do tego demolują demokrację.i zadłużają kraj.

 2. Uważam, że banda PO i tej całej koalicji europejskiej, czeka i patrzy jak dorwać się do władzy. Konkretów programowych żadnych nie ma.

 3. Za moich czasów a mam 30 lat, moi rodzice nie mieli takiego wsparcia jak obecne rodziny. Suma sumarum i tak się cieszę, że inne polskie rodziny są wpierane. Każdy rząd powinien polskie rodziny wspierać. Szkoda, że tak nie wielu polityków to rozumie.

  • Też jestem za tym aby wspierać rodziny, ale tylko te najbiedniejsze, a nie każde. Jeśli ktoś zarabia 4000 tys./ miesiąc to po co takiemu 500zl?

  • Wspierać biednych, niepełnosprwanych – samotnych i emerytów ale tych biednych ! a nie rozdawać pieniądzy wszystkim – kosztem tych pracujących. A jak jest to widać po drozyznie i po zadłuzaniu państwa. nie ma nic za darmo !

  • Jakby wsparto tylko najbiedniejszych to byś dopiero mordę darła, że PiS dyskryminuje dzieci.

 4. Trzeba głośno mówić o PO i PSL i przypominać jak podnieśli społeczeństwu wiek emerytalny, bo niektórzy chyba już zapomnieli. To ministrowie rządu PO mówili, że na 500+ nie ma i nie będzie pieniędzy a jednocześnie mafie VAT-owskie wyprowadzały miliardy złotych. trzeba pamiętać jak PO jeździła do Brukseli i skarżyła na Polskę swój własny kraj.

  • Rozumowanie idiotyczne – żeby komuś dać trzeba innym zabrać. Polityk nie ma pieniędzy – to nie pieniądze PIS tylko nasze podatników !

  • Idiotyczne rozumowanie to jest twoje, jeżeli myślisz, że polityka stać na to, żeby wspomóc dzieci w całej Polsce swoimi pieniędzmi.

 5. Wkurza mnie jak niektórzy moi znajomi narzekają na PiS, a pierwsi lecą i korzystają ze wszystkich programów z jakich się tylko da.

  • Być może dlatego, że to jedyna możliwość odbierania swoich ciężko zarobionych pieniędzy, które przeżrą i przepiją inni?

  • Przecież PO razem z Rostowskim Wincentem co to mówił, że „pniniendzy nie ma i nie będzie” teraz mówią, że wsparcie wszystkich dzieci programem 500+ to ich pomysł, który został im skradziony przez PiS.

  • Typowy sposób myślenia dla PIS – Kaczyńsdki daje – ale czyje – nasze. a idioci pracują – a inni korzystają ! patologie się szerzą !

  • O jakich patologiach mówisz? czy rodziny wielodzietne, które za nie długo na twoją emeryturę będą pracować są patologią. Trochę szacunku do polskich rodzin proszę.

 6. Peany wszystkim, którym jest tak dobrze przypominam: RZĄD NIE MA WŁASNYCH PIENIĘDZY. Wszystko do da najpierw musi zabrać innym. A łatwo jest brać nie dając nic od siebie. Skończymy jak Grecja tyle że nam nikt nie pomoże bo z wszystkimi dzięki PiS jesteśmy skłóceni

  • Expertowi przypominam, że poprzednicy również dysponowali pieniędzmi zabranych innym. Różnica polega na tym, że PIS rozdziela te pieniądze mądrze, a poprzednicy zdefraudowali je na rzecz mafii VATowskich i paliwowych. Dzięki mądrej redystrybucji następuje wzrost gospodarczy i maleje ubóstwo wśród społeczeństwa. Widać mieli takich jak Ty Expertów. Bez obaw, Grecja nam nie grozi – już tyle Waszych przepowiedni się nie sprawdziło, więc i ta jest nie straszna. Posłuchaj wypowiedzi zupełnie obiektywnie i odpowiedz sobie uczciwie (nie musisz czynić tego na forum) kto rzeczywiście poprzez swoje wypowiedzi skłóca Polaków.

  • hola hola, straszyć to sobie możecie siebie. polska dzięki programom PiS dobrze się rozwija mamy wysoki wzrost gospodarczy i każdy korzysta z tego wzrostu a szczególnie rodziny i bardzo dobrze. Za PO korzystali cwaniacy i tyle w temacie.

 7. Jak na razie to programy PiS należy traktować jako kiełbasę wyborczą na którą nabierają się ludzie z „yntelygencjom” ameby..Wypłaty 500+ wpłynęły na spadek aktywizacji zawodowej kobiet… ciekawe co będą mówić gdy przyjdzie wyliczać emkę… znowu podniosą się głosy, że im się należy bo wychowywały dzieci… Inne też wychowują i nie wyobrażają sobie wyjścia z rynku pracy…najnowsze wyniki badań sondażowych mówiące o wzroście spożycia alkoholu w Polsce też o czymś świadczą. Pomoc tak ale na rozsądnych zasadach – 500+ ale w oparciu o kryterium dochodowe i odliczenie od podstawy opodatkowania czy dochodu( do dyskusji), całej masie patologii która obecnie korzysta z wypracowanych przez nas pieniędzy pomoc powinna być udzielana w formie rzeczowej po szczegółowej weryfikacji potrzeb. Obecna władza daje im 500+ na dzieciaka i myśli, że to załatwia sprawę – „załatwia” ale poparcie przed wyborami… Podobnie z pozostałymi programami – nie ma jakiejkolwiek weryfikacji zasadności wypłat, jest rozdawanie kasy na lewo i prawo… skąd wzięły się „problemy” zdrowotne i dymisja (nieprzyjęta) Minister Finansów… jak nadejdzie druga Grecja czy Wenezuela ja sobie poradzę, a każdego ćwoka, którzy przyjdzie do mnie w łachę bo nie będzie miał co żreć kopnę w dupę…

 8. Ludzie. Obudzcie się wreszcie. Żeby jednym dać innym trzeba zabrać i się zadłuzyc. Jeszcze trochę i obudzicie się z ręką w nocniku.

  • No i dobrze niech wam zabierają jeszcze więcej i dają słabszym. Mieliście eldorado przez 8 lat rządów PO – PSL i to wam się skończyło. Teraz to sobie możecie tylko po krzyczeć.

 9. A mnie jakoś się nie żyje lepiej. Jestem osobą samotną tzw. starą panną już na emeryturze. A pieniądze na wsparcie rodzin idą z mojego podatku. A przede wszystkim na ludzi którzy nigdy nie będą pracować. Lepiej dzieci rodzić i nic nie robić. Dlaczego nikt nie chce zadbać o osoby samotne?

 10. To co się dzieje – to populizm, kiełbasa wyborcza. Ale naiwnych nie brak a patologia również się cieszy. Rozdawalnictwo bez ograniczeń – szykiuje się druga Grecja albo Wenezuela!

  • Wole taki populizm, dzięki któremu nakarmię dzieci, kupię im ładne ubrania, zabiorę np. w niedziele do ZOO bo stać mnie na bilet niż bzdurne gadanie totalnej opozycji, które nikomu życia nie ułatwia, atylko ci politycy totalini patrzą jak do władzy sie dorwać i nic nie robić.

 11. Typowy sposób myślenia dla PIS – Kaczyńsdki daje – ale czyje – nasze. a idioci pracują – a inni korzystają ! patologie się szerzą !

 12. To co się dzieje droga do nikąd. Rozdawalnictwo i populizm. Uczy się ludzi cwaniactwa, promuje nieróbstwo – kosztem pracujących, którzy muszą zapracować na pisowskie łapówki wyborcze. Obłuda w czystej postaci – nic nie ma za darmo, zadłuża się państwo, inflacja, wysokie ceny i koszty utrzymania. I to wszystko z naszych podatków a idioci wuerzą że to PIS daje ! Smutne ale prawdziwe. Nowa Grecja na horyzoncie !

  • Brawo PiS to rząd który rozumie zwykłych ludzi. Każdy pracuje i głupot nie wypisujcie. Ja pracuje z żoną mamy 2 synów i mamy 500+ i nie jesteśmy żadną patologią.

  • Patologie to prawda – jest grupa która korzysta z tego socjalu a nie pracuje i pracą się nie zhańbi. O tyah wiecznie nie pracujących – się pisze. Tak to rozumiem ! bo tak jest !

 13. Rozdawlnictwo się już kończy – Premier steka, ze musimy się zadłużać i to znacznie – nie ma dla pracujących, nie ma dla niepełnosprawnych, nie ma … – ale sa wybory – jest kiełbasa wyborcza ! fałsz i obłuda PIS !!! A lud sie cieszy – – tylko pytanie kto to będzie spłacał – nasze dzieci / wnuki – ? wyjadą – bo nie będą płacić za nieodpowiedzialne działania tej władzy – zostanie biedny kraj – przykład Wenezueli kraju który dobrze się rozwijał – był bogatym krajem – a skończył jak widać. Też rządzili nim populiści i nieudacznicy – pierwszy sort = władza dla władzy ! – bez myślenia o przyszłości !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick