Budują rondo. Będą zmiany w organizacji ruchu

1
Fot. Kalisz by Drone, kalisz.pl
Zamiast dotychczasowego skrzyżowania Szlaku Bursztynowego z ul. Łódzką będzie rondo. W piątek mają ruszyć prace na tym odcinku jednej z ważniejszych kaliskich dróg. Zmian w organizacji ruchu będzie kilka w ramach postępu prac. Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień. Powinni też zwracać większą uwagę na tymczasowe oznakowanie.

W najbliższy piątek rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Szlaku Bursztynowego z ul. Łódzką. Powstanie tam rondo. To element większej inwestycji, która jest prowadzona w ramach przebudowy ul. Szerokiej z Łódzką (odcinek od Łódzkiej do Żwirki i Wigury).

Prace zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich ma objąć prawą stronę ul. Łódzkiej (patrząc od strony Łęgowej):

  • zwężenie zewnętrznego pasa ruchu ul. Łódzkiej (po stronie prowadzonych robót) do 2,75 m i pozostałych sąsiadujących pasów ruchu do 5,50 m,
  • zwężenie jezdni ul. Łódzkiej do jednego (wewnętrznego) pasa ruchu na odcinku od skrzyżowania Szlaku Bursztynowego do Prusa,
  • wyłączenie z ruchu pieszych i rowerzystów ścieżki pieszo-rowerowej po stronie prowadzonych robót,
  • wyznaczenie tymczasowego przejścia dla pieszych na Łódzkiej.

W ramach drugiego etapu mają zostać przeprowadzone prace po lewej stronie Łódzkiej (patrząc od strony Łęgowej). W jego ramach przewidziano:

  • zwężenie dwóch pasów ruchu na ul. Łódzkiej (po stronie prowadzonych robót) do szerokości 5,50 m,
  • wyłączenie z ruchu pieszych i rowerzystów ścieżki pieszo-rowerowej po stronie prowadzonych robót,
  • wyznaczenie tymczasowego przejścia dla pieszych w ul. Łódzkiej w obrębie ul. Prusa,
  • wyłączenie z ruchu przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów na Łódzkiej i Szlaku Bursztynowym w obrębie skrzyżowania.

Rozłożenie prac na etapy powoduje, że zmian w organizacji ruchu będzie więcej. Mają być ogłaszane sukcesywnie wraz z postępem przebudowy drogi. „Prosimy o stosowanie się do wprowadzonego oznakowania tymczasowego” – apelują władze Kalisza.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick