Brajan wciąż potrzebuje pomocy. Masz plastikowe nakrętki? Przynieś je do szkoły lub redakcji!

7
Brajan ma 13 lat, a jego organizm zaatakowała ostra białaczka szpikowa. Świat chłopca legł w gruzach, a swoje plany musiał odłożyć na bok. W jednej z wrocławskich klinik przechodzi proces leczenia i poddawany jest silnej chemioterapii. W Ostrowie Wielkopolskim jego przyjaciele z klasy oraz cała szkolna społeczność robią wszystko, co w ich mocy, by Brajan jak najszybciej wrócił do domu.

CZYTAJ: Brajana zaatakowała ostra białaczka szpikowa. Rodzice oraz szkoła proszą o pomoc!

Jedną z akcji jest ta „Nakręcamy się dla Brajana”, a to nic innego jak zbiórka plastikowych nakrętek. W każdym domu znajdzie się chociaż kilka, które można spakować i oddać.

Cała klasa, jak i nauczyciele trzymają za Brajana kciuki i wyczekują jego powrotu. – Robimy z nim wideokonferencje i widzimy, że cieszy się z tego. Uśmiecha się do nas – mówi Dawid, kolega z klasy Brajana. – Kochamy go wszyscy bardzo mocno i staramy się mu jak najbardziej pomóc – dodaje Zuzanna.

Pozytywne nastawienie ma także wychowawczyni chłopca. – Brajan jest niesamowicie silny psychicznie i fizycznie. Wierzymy, że wróci do nas jak nie za kilka miesięcy to za rok – mówi Katarzyna Dudkiewicz.

Jednocześnie dyrekcja SP13 zaprasza na charytatywną Zumbę, która odbędzie się 20 listopada od 18.00 do 20.00 w Szkole Podstawowej nr 5 przy ulicy Grabowskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Wcześniej wspomniane nakrętki można przynosić zarówno do Szkoły Podstawowej nr 13 przy ulicy Świetlicowej w Ostrowie Wielkopolskim, jak i do redakcji Telewizji Proart i portalu wlkp24.info przy ulicy Wolności 19.

Dziś samego rana redakcja Telewizji Proart przywiozła porcję plastikowych nakrętek do szkoły. Nie obyło się bez dzielnych pomocników!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

    • Chodzi o to, że te nakrętki potem odkupi jakaś firma, która przerobi je na granulat z którego robi się np. wiadra, rury PCV, obudowy komputerów. Pieniądze ze sprzedaży tych nakrętek trafią na leczenie chłopca.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick