Brajana zaatakowała ostra białaczka szpikowa. Rodzice oraz szkoła proszą o pomoc!

10
Fot. archiwum rodzinne
13-letni Brajan, uczeń VII klasy Szkoły Podstawowej nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim potrzebuje pomocy. U chłopca zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Obecnie przebywa we Wrocławiu przechodząc kolejne cykle chemioterapii. Zarówno rodzice Brajana, jak i koledzy, koleżanki oraz wychowawca proszą o pomoc.

Stan zdrowia 13-latka zmienił się nagle. Zaczęły się bóle głowy, pojawiła się gorączka. Rodzice chłopca postanowili wysłać go na badania krwi. Wyniki nie spodobały się lekarzowi rodzinnemu i Brajan dostał skierowanie do szpitala na dalszą diagnostykę. 21 sierpnia usłyszał wyrok: Ostra białaczka szpikowa.

Natychmiast rozpoczęto walkę z nowotworem. 13-latek już trzy dni później przyjął pierwszą dawkę chemioterapii i od czterech tygodni przebywa na Oddziale Wzmożonej Opieki w Klinice “Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. – Mimo bólu i cierpienia Brajan dzielnie znosi leczenie. By wyprowadzić jego organizm z niedokrwistości wielokrotnie została przetoczona krew. Obecnie jest po pierwszym cyklu bardzo silnej chemioterapii. Czekamy na pierwsze wyniki, które wyznaczą kierunek dalszego leczenia – informują rodzice chłopca.

Oprócz leczenia szpitalnego będzie trzeba opłacić także zakup dodatkowych leków, które pozwolą Brajnowi łagodniej przejść skutki uboczne chemioterapii.

Chłopcu można pomóc wpłacając datki na konto Fundacji “Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

  1. 21

    Trzymam kciuki✊Wiem przez co przechodzą rodzice i dziecko. Jeszcze 8 miesięcy temu syn leżał na tym samym oddziale z tą samą diagnozą. Na szczęście idziemy pomału do przodu. Teraz jesteśmy na leczeniu podtrzymujacym. Syn obecnie ma nauczenie indywidualne w domu. Jak doborze pójdzie od przyszłego roku wróci do swojej klasy. Co prawda jest w nas niepewność ale jesteśmy dobrej myśli. Życzę aby i w tej sytuacji wszystko poszło w dobrym kierunku.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick