Blisko 10 milionów dla Wojtusia uzbierane!

4
Kolejny raz udowodniono, że ludzie mają dobre serca i nie są obojętni na los potrzebujących. Mały Wojtuś z Galewic w powiecie kępińskim choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego. Jest dla niego ratunek – specjalistyczny lek, niestety niesamowicie drogi. Potrzebne było 10 milionów złotych. Dzięki akcji #GaszynChallenge i zaangażowaniu służb mundurowych i samorządowców udało się uzbierać wymaganą kwotą, a chłopiec będzie mógł przejść leczenie.

#GaszynChallenge to nic innego, jak „pompowanie” dla Wojtusia – robienie pompek, wpłacanie pieniędzy na konto zbiórki i nominowanie kolejnych osób. Akcja rozeszła się lotem błyskawicy, a zaangażowali się w nią nie tylko strażacy i policjanci, ale także leśnicy i samorządowcy.

CZYTAJ: Mundurowi “pompują” dla Wojtusia. #GaszynChallenge opanował social media

CZYTAJ TEŻ: Wojtek spod Kępna liczy na naszą pomoc! Trwa zbiórka 10 milionów

O sprawie Wojtusia i „pompowaniu” dla niego mówiły nie tylko lokalne, ale też ogólnopolskie media. Akcja przyniosła pożądane skutki rekordowo szybko. Już wiemy, że udało się uzbierać wymaganą kwotę blisko 10 milionów złotych! Na platformie siepomaga.pl pasek zbiórki zapełnił się w 100%. Dodatkowo pieniądze na leczenie powędrują z akcji SMS oraz z Fundacji Happy Kids.

Fot. strona zbiórki na siepomaga.pl
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Skandalem jest to że państwo nie potrafi pomóc ludziom potrzebującym tylko trzeba zbiórki robić. Chwała zwykłym/niezwykłym ludziom dobrej woli, że kolejny raz potrafili się zjednoczyć w słusznej sprawie i wspomóc dziecko. Czy w takim przypadku potrzebni nam są rządzący? Mam tylko nadzieję, ze nie wpadnie na genialny pomysł jakiś pisiorek, który będzie chciał zawładnąć tą sumą. Wojtuś – głowa do góry, będzie dobrze. Zdrówka

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick