Bierła: Podejrzenie koronawirusa na ostrowskiej kardiologii. Wdrożyliśmy procedury

3
56-letni mężczyzna, który przebywa na Oddziale Kardiologicznym w ostrowskim szpitalu jest podejrzany o zakażenie koronawirusem. Mógł zakazić się od pielęgniarki pracującej w Dolnośląskim Centrum Chorób Serca we Wrocławiu, gdzie wcześniej przebywał. W ostrowskiej placówce wdrożono procedury, pacjent jest odizolowany i czeka na wyniki badań pobranej od niego próbki.

56-letni mężczyzna przebywa na ostrowskiej kardiologii od piątku. Został on przetransportowany z Dolnośląskiego Centrum Chorób Serca we Wrocławiu. W Ostrowie wykonano mu zabieg kardiochirurgiczny. – Dyrekcja z Wrocławia przekazała nam, że u jednej z wrocławskich pielęgniarek stwierdzono obecność koronawirusa. Miała ona kontakt z pacjentem z Ostrowa. Natychmiast wdrożyliśmy procedury, pobrano od mężczyzny wymaz do badań i został on odizolowany. Pacjent jest w stanie dobrym i nie ma żadnych objawów – informuje Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala.

Personel medyczny, który opiekuje się pacjentem został poproszony o pozostanie w placówce do czasu wyników badań. Mają one pojawić się jeszcze we wtorek. Jeśli wynik będzie negatywny, pacjent oraz personel będzie mógł wyjść ze szpitala.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

    • a jak ma pacjent nie jezdzić, skoro np. wymaga operacji kardiochirurgicznej w innym mieście ?

  1. Jak jest tak samo odizolowany jak ja byłem to życzę powodzenia, leżałem na kardiologi i byłem w izolatce że względu na brak odporności, a do mojej izolatki wchodzili wszyscy możliwi pracownicy szpitala i nie mówię tutaj o lekarzach i pielegniarkach

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick