Bez niespodzianki. Wisła poza zasięgiem dla KS Basket Ostrovia

KS Basket Ostrovia przegrał z faworyzowaną Wisłą Orlen Południe Kraków 57:83. To oznacza, że oba rozegrane w weekend mecze domowe biało-czerwone zakończyły porażkami.

Zaprzepaszczona szansa na zwycięstwo w sobotę i przegrana w dogrywce z Widzewem Łódź nie była dobrym zwiastunem przed spotkaniem ze znacznie silniejszą Wisłą Orlen Południe Kraków. Niedzielna rywalizacja z wiceliderkami tabeli 1. Ligi Koszykówki Kobiet była dość jednostronnym widowiskiem. Dość powiedzieć, że wszystkie cztery kwarty zostały wygrane przez przyjezdne.

Martyna Stasiuk i Martyna Jasiulewicz we dwójkę zdobyły 44 punkty – niewiele mniej od całego dorobku KS Basket Ostrovii, który wyniósł 57.

Już w pierwszej kwarcie koszykarki z Krakowa wypracowały sobie 9-punktową przewagę, a w kolejnej jeszcze ją podwyższyły. Do przerwy było 29:48. Odrobienie takiej straty było arcytrudnym zadaniem. Biało-czerwone robiły jednak co mogły, aby zmniejszyć stratę. O mały włos, a udałoby się to osiągnąć w trzeciej odsłonie. Tę ćwiartkę meczu i tak jednak wygrały, ale tylko 3 punktami (13:16).

Podopieczne Katarzyny Motyl goniły wynik dalej, ale przed ostatnią odsłoną niedzielnego meczu było 41:64. Strata 23 punktów z rywalkami, które nie przegrały w żadnej z dotychczasowych kwart było praktycznie niemożliwe. Wisła wygrała również tę odsłonę, ale stosunkiem punktów 19:15, a cały mecz 83:57.

KS Basket Ostrovia musiała sobie radzić bez Karoliny Dżochowskiej, która w weekend przeszła zabieg w związku z zerwanym więzadłem krzyżowym. W klinice, do której została przyjęta, spotkała się z innymi sportowcami: Damianem Kuligiem z Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski oraz z siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn Nicolasem Szerszeniem.

Po 18 kolejkach 1. Ligi Koszykówki kobiet KS Basket Ostrovia zajmuje 7. miejsce w tabeli (na 12 możliwych). Wisła Orlen Południe Kraków plasuje się ex aequo 1. miejsce z AZS PK Kraków, jednak ma o jeden mecz rozegrany więcej od liderek zza między.

KS Basket Ostrovia – Wisła Orlen Południe Kraków 57:83 (12:21, 17:27, 13:16, 15:19)

Ostrovia: K. Joks 16, A. Marczyk, M. Pająk 8, J. Zaremba 8, K. Dekert 4, J. Kunicka 3, J. Wojtysiak 3, M. Wybraniec 3, W. Szych 2, W. Płonka 1, I. Klimańska 0.
Wisła: M. Stasiuk 26, M. Jasiulewicz 18, K. Wilk 9, P. Duchnowska 8, K. Zuziak 8, P. Kuczyńska 7, Ł. Grzenkowicz 3, A. Mitrowska 3, A. Krzywoń 1, P. Kaźmierczak 0.