Skarcone w dogrywce. KS Basket Ostrovia przegrywa z Widzewem Łódź

KS Basket Ostrovia przegrał 62:67 z MUKS Widzew Łódź w ramach 1. Ligi Koszykówki Kobiet. Sobotnie spotkanie było pełne emocji, a o wyniku musiała rozstrzygnąć dogrywka wygrana przez przyjezdne 11:6.

Koszykarki MUKS Widzew Łódź w euforii po zwycięstwie nad KS Basket Ostrovia

Osłabione, bo bez jednej z podstawowych rzucających – Karoliny Dżochowskiej koszykarki KS Basket Ostrovia przystępowały do meczu z MUKS-em Widzew Łódź. Biało-czerwone otworzyły wynik spotkania, ale szybko z 4:0 zrobiło się 4:4. Później to rywalki odskoczyły na 10:6 i mimo pogoni to łodzianki wygrały pierwszą kwartę 12:8.

Ostrovia potrzebowała niespełna 3 minut, aby odrobić straty i wyjść na prowadzenie 16:15. Później przewaga biało-czerwonych rosła, ale zespół Widzewa po chwili doszedł do głosu i ponownie przejął inicjatywę prowadząc 23:19, a później 26:22. Takim wynikiem zakończyła się druga kwarta.

Początek 3. kwarty natomiast był prawdziwym dreszczowcem dla ostrowskich kibiców i wojną nerwów dla koszykarek Ostrovii, które traciły punkt za punktem. Po niespełna 3 minutach ekipa z Łodzi prowadziła już 36:25. Wtedy gospodynie przełamały niemoc w ataku i ruszyły do odrabiania strat. Zanim jednak zdołały doprowadzić do wyrównania, ponownie kilka skutecznych rzutów wykonały koszykarki Widzewa i zrobiło się 44:37 właśnie dla nich.

Ostatnia kwarta była walką o być albo nie być w tym meczu. Rywalki były w zasięgu, ale gra Ostrovii – choć pełna zaangażowania – ciągle nie pozwalała na objęcie prowadzenia. Kolejne minuty to istna sinusoida. Dopiero pod koniec KS Basket Ostrovia zbliżył się do ekipy z Łodzi na 49:51, a chwilę później podopieczne Katarzyny Motyl wyszły wreszcie na prowadzenie 52:51. Radość trwała tylko przez moment, ale gospodynie poczuły wiatr w żaglach i uwierzyły, że mogą wygrać. Pech chciał, że na 0:03 sekundy przed syreną końcową rywalki rzuciły za 2 wyrównując na 56:56.

O wyłonieniu zwyciężczyń musiała zadecydować dogrywka. Tę odsłonę lepiej zaczęły gospodynie. Dwukrotnie wyszły na prowadzenie. Na niespełna półtorej minuty przed końcem spotkania było 62:62 i wtedy ponownie do głosu doszedł Widzew. Celny rzut za 3 i skuteczność w ostatnich w tym spotkaniu rzutach wolnych spowodowały, że przyjezdne wygrały z Ostrovią 67:62.

Kolejny ligowy mecz KS Basket Ostrovia rozegra już jutro, w niedzielę, 11 lutego. Biało-czerwone podejmą wiecliderki tabeli – Wisłę Orlen Południe Kraków. Transmisja w TV Proart i na wlkp24.info od 13:50.

KS Basket Ostrovia – MUKS Widzew Łódź 62:67 (8:12, 14:14, 15:18, 19:12, d. 6:11)
Ostrovia: K. Dekert 22, J. Zaremba 11, J. Wojtysiak 10, K. Joks 9, J. Kunicka 7, M. Pająk 2, M. Wybraniec 1, A. Marczyk 0.
Widzew: M. Zajączkowska 16, A. Kudelska 14, M. Grudzień 13, O. Janicka 12, N. Gzinka 7, J. Bandoch 5, Z. Gortat 0, A. Rok 0, K. Sierakowska 0, J. Szeklicka 0.