Popis skuteczności w 3mk Arenie Ostrów

Arriva Poslki Cukier Toruń bez szans w meczu ze „Stalówką”.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonała 98:80 Arriva Polski Cukier Toruń w meczu 21. kolejki Orlen Basket Ligi i nadal plasuje się tuż za Anwilem Włocławek mając rozegrane dwa mecze więcej.

Piątkowe spotkanie od początku układało się po myśli gospodarzy, którzy pierwszą kwartę wygrali bardzo przekonująco schodząc na krótką przerwę przy wyniku 33:19. Druga była niemal tak samo udana i przewaga żółto-niebieskich szybko urosła. Kiedy koszykarze rozeszli się do szatni, na tablicy świetlnej widniał wynik 61:35.

W powietrzu unosiło się oczekiwanie na komplet punktów, ale w trzeciej kwarcie goście próbowali całkiem skutecznie odrabiać straty i o mały włos, a wygraliby tę część. Ostatecznie zakończyło się wynikiem 22:21, ale toruński zespół dopiął swego w czwartej kwarcie wygrywając 24:15. To jednak nawet w najmniejszym stopniu nie rzutowało na całościowy obraz meczu wygrany pewnie przez podopiecznych Andrzeja Urbana wynikiem 98:80.

Była to 13. wygrana w sezonie w tym 7. we własnej hali. Kolejny mecz „Stalówka” rozegra 3 marca w Sopocie z Treflem.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – Arriva Polski Cukier Toruń 98:80 (33:19, 28:16, 22:21, 15:24)

Ostrów: Ojars Silins 22, L. Beliauskas 17, D. Brembly 14, K. Sulima 14, A. Skele 12, N. Djurisić 8, R. Chatman 6, A. Załucki 3, J. Rutecki 2, B. Rachwalski 0, W. Sewioł 0.

Toruń: G. Filipowi„ 20, A. Cel 15, T. Diggs 12, A. Kunc 9, P. Sowiński 8, M. Vucić 6, W. Tomaszewski 5, B. Diduszko 3, A. Smith 2.