Będzie drugi punkt pobrań drive-thru w Ostrowie!

4
W poniedziałek 18 maja ruszy drugie centrum pobrań prób na obecność koronawirusa. Zostanie zlokalizowany na parkingu przy Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Decyzję w sprawie jego powstania podjął wojewoda wielkopolski.

Od poniedziałku 18 maja rozpocznie funkcjonowanie drugie centrum pobrań prób COVID-19 test and go zwany również drive-thru. Pierwszy, który jest zlokalizowany na parkingu przy ostrowskim szpitalu już działa. Drugi – stworzony decyzją wojewody – stanie na parkingu przed Stadionem Miejskim przy ul. Paderewskiego. – Ostrów Wielkopolski jest trzecią lokalizacją, w której uruchamiamy punkt pobrań próbek na koronawirusa. Z bardzo pozytywnym odbiorem spotkała się organizacja drive-thru w Krotoszynie i Kaliszu, dlatego kontynuujemy projekt. Jako wojewoda, ale też ostrowianin, zachęcam mieszkańców do zgłaszania się i bezpłatnych badań. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości w sprawie swojego stanu zdrowia, niech nie czeka – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

CZYTAJ: “Obawy są całkowicie bezpodstawne” – krwiodawcy pilnie poszukiwani!

Centrum ma funkcjonować przez pięć dni. Urząd wojewódzki szacuje, że w tym czasie zostanie przebadanych około 1000 osób.

W dniu uruchomienia punktu badań przy ostrowskim szpitalu część mieszkańców pytała, czy może się przebadać na własną rękę. Wtedy informowaliśmy, że osoby do pobrania próbek typuje Państwowa Inspekcja Sanitarna. W przypadku drive-thru, które stanie przy stadionie, każdy będzie mógł sprawdzić, czy jest zdrowy, czy też został zakażony koronawirusem. Będzie to możliwe po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Zgłoszenia będą przyjmowane od piątku 15 maja pod numerem telefonu (61) 65 68 075.

CZYTAJ: W Krotoszynie testują na koronawirusa bez wychodzenia z samochodu

Punkt będzie funkcjonował od 10:00 do 19:00. „Badania są bezpłatne i nie wymagają opuszczania samochodu przez osobę, od której zostanie pobrana próbka. Każdy z przebadanych mieszkańców otrzyma dostęp do wyników online, a w przypadku wyniku pozytywnego testu, informacja taka trafi do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim” – informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. Miejsce dla centrum przygotowało miasto, a realizacją badań zajmą się Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej.

Badania w Krotoszynie i Kaliszu można wykonywać do piątku. Do tej pory dzięki testom wykryto koronawirusa u dwóch osób na 302 przebadanych w Krotoszynie. W Kaliszu nie zdiagnozowano nikogo chorego na COVID-19.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Pierwsi zakażeni zdiagnozowani dzięki testom drive-thru

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

    • taaaaak ,pis zbawia teraz caly narod, chwala bohaterom ,a maseczki bez atestu to kto sprowadzil z Chin ,niech o tym sie pochwali gwiazdor w rurkach, dramat piarowy

  1. „każdy będzie mógł sprawdzić, czy jest zdrowy, czy też został zakażony koronawirusem” – fajnie !!! „Będzie to możliwe po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną” – czyli jednak nie każdy ???

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick