Beata Klimek w finałowej 80-tce europejskiego konkursu

4
Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego zakwalifikowała się do finałowej 80-tki europejskiego konkursu "Innowacje w Polityce". To wyróżnienie dał jej ostrowski projekt nominowany w kategorii Jakość życia. Chodzi o mieszkania dla seniorów powyżej 60. roku życia.

Projekty nadeszły z całej Europy i były oceniane przez ponad tysiąc obywatelski krajów starego kontynentu. Projekty zostały nominowane w ośmiu kategoriach – cywilizacja, demokracja, praca, dobrobyt, jakość życia, prawa człowieka, społeczność i ekologia.

Projekt z Ostrowa Wielkopolskiego nosi nazwę „Ostrów Wielkopolski – mieszkania dla seniorów w samym centrum miasta  odpowiedzią na potrzeby osób 60+”. Dotyczy on mieszkań dla seniorów, które powstały w kamienicy przy ulicy Wiosny Ludów 29 w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TUTAJ: Była ruina, są mieszkania. Oto pierwsze lokale dla seniorów

Inwestycja w kamienicę przy ul. Wiosny Ludów 29 wyniosła ponad dwa miliony złotych, w tym 700 tysięcy to dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. W przyszłości zmieni się także otoczenie kamienicy. W ramach rewitalizacji miasta zaplanowanej na bieżący rok zostanie zmodernizowana m.in. właśnie ulica Wiosny Ludów. Na rewitalizację centrum samorząd także pozyskał blisko dziewięciomilionowe dofinansowanie zewnętrze.

Nagrody przyznawane są przez Instytut Innowacyjności w Polsce za polityczną pracę, która poprawia jakoś życia Europejczyków. – Jestem niezwykle wzruszona i dumna, że Ostrów Wielkopolski został wyróżniony w tak prestiżowym konkursie. Tym bardziej, że Ostrów Wielkopolski, jako jedyne ze średnich miast w Polsce, doszło do wielkiego finału konkursu, w towarzystwie takich  polskich metropolii jak m.in. Wrocław, Lublin, Gdańsk – mówi Beata Klimek Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W 2017 roku do ścisłego finału zakwalifikował się projekt Ostrowskiej Karty Seniora oraz Ostrowskiej Karty Rodziny. W czerwcu 2019 roku Beata Klimek znalazła się na 13. miejscu listy najlepszych prezydentów w kraju według miesięcznika Newsweek.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. 2
    1

    A jak nam jakosc zycia poprawia Pani Prezydent? Latem nie mozna okna otworzyc bo wysypisko smierdzi a zima nie mozna bo smog. Ostrow jest w czolowce miast z najgorszym powietrzem rok temu bylismy 10 a w 2013 na 50, moze ten awans nam tak poprawia życie?

  2. A jak się cieszą radczynie urzędu, którym przy okazji wyremontowano w tej kamienicy kancelarię prawną? Czy też ufundowały jakąś nagrodę? Złośliwi (ja nie) twierdzą, że wybór kamienicy nie był przypadkowy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick