Beata Klimek „przesyła gorące informacje z Chin” [ZDJĘCIA]

21
Fot. fanpage Beaty Klimek
"Kochani! Przesyłam gorące informacje z Chin" - napisała na swoim fanpage'u prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, która wraz z kilkoma przedstawicielami miasta poleciała w delegację do Chin, aby podpisać Memorandum o współpracy pomiędzy Ostrowem a Dystryktem Qingbaijiang.

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego Bartosz Ziółkowski, Naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Ewa Torzyńska oraz Jakub Tomalkiewicz, podinspektor w urzędzie miejskim, który jest koordynatorem projektu odpowiedzialnym za kontakty z przedstawicielami Chin.

CZYTAJ: Ostrów chce współpracować z chińskim Qingbaijiang. Znamy treść uchwały

Ostrowska delegacja poleciała do Państwa Środka, aby podpisać Memorandum. To pokłosie wcześniejszych spotka, a także wyrażenia zgody przez radnych miejskich Ostrowa Wielkopolskiego, którzy na lutowej sesji wyrazili zgodę na współpracę. Nasza wizyta w Chinach to konsekwencja podpisanego we wrześniu 2017 roku listu intencyjnego. Dystrykt Qingbiajing to jeden z największych ośrodków kolejowych w Chinach. Tutaj rozpoczyna się słynny Nowy Jedwabny Szlak i budowane jest Europejskie Centrum Przemysłowe” – czytamy na fanpage’u prezydent Beaty Klimek.

ZOBACZ TEŻ: Co dalej z Nowym Jedwabnym Szlakiem? „Działamy w spokoju”

Po dwóch latach starań ze strony Ostrowa oraz kilku wizytach chińskiej delegacji w naszym mieście doszło do podpisania porozumienia o współpracy. Uroczystościom patronowała Katarzyna Wilkowiecka, Konsul Generalna RP w Chengdu, która od samego początku wspierała naszą inicjatywę, stając się „matką chrzestną” tego historycznego wydarzenia” – podkreśla prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

21 KOMENTARZE

 1. Ale się pani oberwie na sesji od jaśnie miłujących panią Kornaszewskiego i jego giermka Paducha za ten wyjazd. Pozdrawiam p. prezydent

  • Pani się nie oberwie bo od czasu podwyżki cen śmieci i 5 krotne podwyżce ceny za zniesienie użytkowania wieczystego pani na sesjach się nie pojawia . Przychodzi Kostek albo Czarna Wdowa

  • Caryca 5 krotnie podwyższyła opłatę za zamianę użytkowania wieczystego w prawo własności, podobnie jak Car który uwłaszczając chłopów zdjął im kajdany razem z butami jak słusznie napisał Stańczyk w Kurierze Ostrowskim.

 2. Śmieci w górę, opłaty z tytułu przekształceń gruntu 5x wyższe niż proponowane przez opozycyjnych radnych… niech pomyślę, na co my mieszkańcy się zrzucamy?

  • Zrzucamy się na zwiedzanie świata i poszerzanie horyzontów myślowych pani prezydent i oczywiście jej swity .

 3. obstawa iście cudna! sekretarka Torzyńska i król Bartosz, który się załapał na darmową wycieczkę. Fakt ponad 10tys z CRK to mało na miesiac

 4. Jak Torzyński był Prezydentem a Ziólkowski Prezesem Holdikomu to pojechali do Kanady i USA, teraz Torzyński jest Radnym to pojechała żona Torzyńska, Ziółkowski Prezes Holdikomu i Prezydent Klimek do Chin. Jak Ziółkowski będzie Prezydentem to powie: Koniec z tą turystyką za mieszkańców pieniądze, a memorandum nie jest podkładką pod bilet w turystycznie atrakcyjne kraje. Potrzeba nam pracy od podstaw a jak chińskie klimaty to wietnamczyk na zieloym rynku zaprasza. Tylko ja jestem gwarantem stabilizacji bo ja byłem stały a oni się zmieniali. Jedziemy zatem do Pardalina wytyczać nowe granice miasta. Tylko zaraz, zaraz, kto od Torzyńskiego pojedzie …..

  • Zobaczcie, jakby się nie obrócić, to kiedy fajne, dalekie wyjazdy są, to jedzie ten sam prezes Holdikomu. Umie się załapać.

 5. Super 👌 P Prezydent to teraz zniknie smrodek z wysypiska i będziemy wysyłać w kontenerach śmieci do 🇨🇳

 6. Powiem szczerze. Gdybym był wyborcą Klimek to chyba bym się powiesił. Ze mnie idioty nie zrobiła w czasie wyborów. Przynajmniej taką mam satysfakcję. Kobita zwyczajnie odleciała. W I kadencji już jej odp…, a II kadencja to tylko ,,twórcza” kontynuacja!

 7. Proponuje siegnac do pwn co to memorandum znaczy a nie bajki wypisywac o wspolpracy, memorandum to nic nie znaczaca notka. Ja co roku podpisuje w austriackich kurortach w ksiedze gosci memorandum jak jade na narty. Tyle w temacie

 8. China girl. Ale nie bardzo little. A pan prezes prezesów jak zwykle w trasie i nie za swoje. Drugi Klusak. Teraz w CRK i Urzędzie Miejskim będzie obowiązkowe jedzenie pałeczkami. I taka z tego będzie korzyść. Tylko w budżecie nie ma środków na zakup ryżu i pałeczek. Ale po powrocie będzie nowelizacja. I tak to się rozbijamy za cudze pieniądze, ku…wa.

 9. Koń jaki jest każdy widzi. Radni już nie muszą nic mówić, wystarczą te gorące pozdrowienia z Chin. W PRLu mówiło się, że lud pracujący pijał szampana ustami swoich przedstawicieli. Teraz jeździmy po świecie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick